«Хмільник» — обитель цілющого відпочинку - Здоров’я - dt.ua

«Хмільник» — обитель цілющого відпочинку

11 червня, 2010, 16:25 Роздрукувати Випуск №22, 11 червня-18 червня

Приємно, коли лікування перетворюється на відпочинок. Неприємно, що трапляється це дедалі рідше. Україні в спадщину від Радянського Союзу дісталося величезне профільне господарство...

Приємно, коли лікування перетворюється на відпочинок. Неприємно, що трапляється це дедалі рідше.

Україні в спадщину від Радянського Союзу дісталося величезне профільне господарство. Проте безлічі санаторіїв, розкиданих на теренах нашої Батьківщини, випала сумна доля. Частина з них тихо сконала, так і не знайшовши гідного місця під холодним сонцем ринкових часів. Частина почала нове життя, але життя це часто сховане від стороннього ока високим парканом — території багатьох колишніх оздоровниць опинилися в приватних руках, — чужій нозі і сторонньому оку там не раді. Чимало санаторіїв продовжують животіти й від неминучої смерті їх рятує лише сила звички наших співгромадян. Тих, хто за інерцією щороку вирушає в добре знайомі місця, усе ще багато. Але з кожним роком дедалі менше тих, хто при цьому готовий не помічати плісняви та іржі, не зважає на погану матеріальну базу і кого не лякають відгодовані таргани.

Санаторіїв, які зберегли не тільки славу з традиціями, а й лікувальну базу з професійно підготовленим персоналом, — одиниці. Один із них — профспілковий санаторій «Хмільник», розташований поблизу однойменного населеного пункту на Вінниччині. За майже два десятиліття незалежності цей центр здоров’я зумів не тільки не здати своїх позицій, а й зміцнив їх. Одна з найвідоміших і найавторитетніших українських оздоровниць щороку поповнюється новим обладнанням і передовими методиками. Це дає головлікареві «Хмільника» Олександрові Галаченку підстави дивитися в майбутнє із цілком виправданим оптимізмом. Створення спеціальної економічної зони туристсько-рекреаційного типу «Курортополіс Хмільник» — як і раніше, на порядку денному. І планів щодо сучасного SPA-центру також ніхто не скасовував. Зрозуміло, криза внесла свої корективи, а тому місцева та обласна влада поки що неспроможна в належному обсязі підтримати перспективні починання. Але ті, хто вважає, що перетворення «Хмільника» на повноцінний європейський курорт відбудеться нескоро, просто погано знають Олександра Галаченка.

Олександр Галаченко
Олександр Галаченко
Спадковий курортолог, досвідчений лікар, діяльна людина, він звик домагатися свого. Тому що знає як. Заслужений лікар України Галаченко і його команда переконані, що поняття «туризм» і «рекреація» не суперечать і не мають суперечити одне одному. Медичний туризм у всьому світі вже давно довів своє право на успішне життя. Але в Україні цей тренд пробивав собі дорогу з труднощами.

«У нашій сфері давно звикли йти торованою колією. Під маркою санаторного лікування споживачеві, як правило, надавали один і той самий, досить обмежений, набір оздоровчих послуг. Попиту як такого не вивчали. Як домогтися оптимального співвідношення ціни та якості? Де знайти рятівника-інвестора з мішком грошей? І що робити, якщо він не знаходиться? А потрібно лише сумлінно вивчити ситуацію, провести ретельний маркетинговий аналіз. Позбутися зайвого. І привнести нове в рамках наявних можливостей. Було б бажання — оптимальна організаційно-економічна модель курортно-рекреаційного комплексу завжди знайдеться».

Олександр Олександрович знає, про що каже. Поліпшення якості медичних послуг — його профіль. За плечима Галаченка — добра школа. Багатий практичний досвід підкріплено грунтовними теоретичними пізнаннями. Диплом менеджера організацій, отриманий після закінчення в 2007 році Київського національного торговельно-економічного університету, став хорошою підмогою для професійного лікаря. Знадобилися й знання, здобуті в американській школі громадського здоров’я при Бірмінгемському університеті (штату Алабама), де нинішній керівник «Хмільника» старанно вивчав питання ефективного управління системою охорони здоров’я.

В ефективності роботи самого Галаченка сумнівів немає. У цьому переконається кожен, хто відвідає «Хмільник». Відкриваються нові кабінети, закуповується сучасне устаткування, вдосконалюються методики, впорядковується територія. Благо працювати є над чим. «Хмільник» — господарство величезне.

Тут є все, що потрібно для відпочинку. Чудовий ліс і мальовниче озеро, великий Палац культури і багата бібліотека, гостинний ресторан і затишні кафе-бари, тренажерний зал і волейбольний майданчик, обсаджені квітами зручні альтанки й причаєні під соснами лавочки у віддалених куточках. Як влучно зауважують тутешні мешканці, «Хмільник» «максимально обладнаний для життя». Не покидаючи території санаторію, ви можете поповнити рахунок мобільного телефона, зняти гроші через банкомат, купити квиток на потяг, відіслати посилку, відремонтувати годинник, полагодити взуття, зробити зачіску, зіграти на більярді, сходити на кінопрем’єру, відвідати танцювальний вечір. Само собою, тут є безліч магазинів і крамничок, а також маленький мальовничий базарчик. Отже, купити ви можете все, чого душа забажає, — від свіжих фруктів до дорогої косметики, від смаженого насіння до колоритної вишиванки. А ще, не залишаючи території санаторію, ви опинитеся на концерті відомого естрадного виконавця чи рок-гурту — вітчизняні, та й заїжджі, «зірки» охоче навідуються в тутешні гостинні місця.

Якщо все-таки заманеться змінити обстановку, до послуг відпочивальників різноманітна екскурсійна програма. Організатори поїздок у Свято-Успенську Почаївську лавру, Кам’янець-Подільський, Хотинську фортецю, Збаразький замок чи на озеро Святої Анни планують міні-тури таким чином, щоб ознайомлення з визначними пам’ятками не порушувало перебігу лікувального процесу. Не забувають у «Хмільнику» і про тих, хто піклується про душу. На прохання відпочивальників на території санаторію було зведено церкву апостолів Петра і Павла.

Зрозуміло, тут є все необхідне і для лікування. Головна цінність санаторію — це, зрозуміло, унікальна за своїм хімічним складом мінеральна вода. Джерело було виявлено ще в 1934 році. Добута на 65-метровій глибині вода виявилася неприємною на смак, жорсткою і солонкуватою. Але, як виявилося, воістину чарівною за своїми природними властивостями.

Знахідкою зацікавилися вчені Інституту геології Академії наук України та Українського науково-дослідного інституту курортології. З’ясувалося, що вода — лікувальна, радонова, з унікальними цілющими властивостями, які не мають аналогів серед відомих мінеральних вод. Радон — продукт розпаду радію, належить до групи інертних газів. Його вплив на організм багатогранний. Немає жодної клітини, жодної системи, якій радон був би неспроможний зарадити. Радонові ванні поліпшують клітинний обмін, стимулюючи виділення біологічно активних речовин і підвищуючи таким чином захисні властивості організму. Радон має знеболюючу, протизапальну, заспокійливу, судинорозширювальну, імуномодулюючу дію. Він зміцнює нерви, нормалізує тиск, стабілізує серцевий ритм. Радон допомагає при лікуванні захворювань опорно-рухового апарата, ендокринної системи, гінекологічних, урологічних і шкірних недуг, а також цукрового діабету. Словом, у «Хмільнику» тече жива вода — ні багато, ні мало.

Але радон зціляє не тільки від хвороб у спині чи суглобах, від серцевих болів і підвищеного тиску. У «Хмільнику» вас позбавлять ще й зайвої ваги, стресу, перенапруження та поганого настрою.

Ще в 1938-му район залягання лікувальних вод навколо Хмільника рішенням українського уряду було визнано курортною місцевістю. У 1960-му Хмільник став курортом союзного значення, а через рік у мальовничому лісі за містом виріс перший корпус профспілкового санаторію «Хмільник», який і сьогодні по праву вважається одним із флагманів вітчизняної санаторно-курортної системи.

Олександр Галаченко справедливо зауважує: «За кордоном такого явища, як санаторій, немає. У них споживач, по суті, має вибирати між готелем і лікарнею. Навіть у більшості держав СНД санаторії найчастіше перепрофільовано на лікувальні пансіонати. Але ж комплексна система медичної реабілітації — це унікальне надбання, вона не мала аналогів у світі, і марнувати таку дорогоцінну спадщину нерозумно і прикро».

У «Хмільнику» не марнують. Тут успадковане бережуть, а заощаджене примножують. Сьогодні санаторій — сучасна оздоровниця із чудово розвиненою інфраструктурою. Олександр Галаченко прийняв керівництво санаторієм у непрості економічні часи. Дбайливо зберігши все найкраще, він сміливо привніс нове, розумне й потрібне — впровадив інноваційні технології, застосував енергозберігаюче устаткування. Недарма «Хмільник» славиться не тільки досвідченими лікарями та сучасними методиками, він відомий іще й гнучким підходом до сервісного обслуговування пацієнтів. Тут кожен може отримати необхідне за прийнятною для нього ціною.

Не радоном єдиним славний «Хмільник». Хоча, безперечно, саме радонотерапія є тут базовим методом лікування різноманітних хвороб. Проте унікальність цієї оздоровниці в тому, що тутешні професіонали вміло використовують винятковість наявних у їхньому розпорядженні природних факторів — радонової аквавіти і «Збручанської» води, торф’яної грязі знаменитого Войтовецького родовища та озокериту, а також лікувального клімату. У тутешніх місцях він помірно теплий, м’який, без різких температурних стрибків. Хмільник по праву вважається справжнім оазисом найчистішого повітря і (згідно з рейтингом Держкомстату) входить до топ-п’ятірки екологічно найчистіших місць України. Класична зона комфорту. Все це, помножене на визнану майстерність 55 лікарів (четверо з яких — заслужені лікарі України) та невсипущу турботу 135 медсестер, забезпечує максимальний лікувальний ефект.

Ніде не дихається так легко, як у Хмільнику. Тутешнє повітря можна пити, воно просякнуте ароматом листя та хвої лісопарку, в якому потопає санаторій. Корпуси побудовано так, щоб зберегти кожну сосну, кожну берізку.

Переваги місцевої обителі здоров’я, яка здатна одночасно прийняти 840 осіб, гідно оцінені. Оцінені громадянами. Причому не тільки нашими — у «Хмільнику» ви почуєте німецьку, польську, румунську, турецьку мови. А всього щорічно тут лікуються і відпочивають 18 тисяч людей. Оцінені й експертами. Роботу колективу «хмільничан» відзначено перемогою у Всеукраїнському конкурсі якості, верхніми рівнями у Національному бізнес-рейтингу серед санаторно-курортних закладів, почесною нагородою «Бізнес-еліта Поділля», гідним місцем у «Золотій книзі ділової еліти України».

Про «Хмільник» можна говорити багато. Але краще один раз з’їздити, ніж сто разів прочитати...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво