ЄС посилить боротьбу з фальшивими медикаментами - Здоров’я - dt.ua

ЄС посилить боротьбу з фальшивими медикаментами

16 лютого, 2011, 20:40 Роздрукувати

Європейський союз планує посилити боротьбу з появою фальшивих медикаментів на ринку.

 

Про це йде мова в прийнятій сьогодні на сесії Європарламенту в Страсбурзі доповіді Марізи Матіас (група об'єднаних лівих, Португалія). «За» проголосували 569 депутатів, проти - 12, утрималися - 7. 
 
«Фальшиві медикаменти - мовчазні вбивці, або тому що вони не дають ефекту, або тому що містять токсичні субстанції, які можуть нашкодити або навіть убити того, хто приймає їх», - наголошується в доповіді. 
 
На сьогодні близько 1% всіх медикаментів у ЄС, що продаються через офіційні канали, є фальшивими, і це частка зростає, говориться в доповіді. При цьому в документі зазначається, що в інших країнах частка фальшивих медикаментів може досягати 30%. 
 
Проект законодавства, схвалений депутатами, пропонує, зокрема, ввести регулювання продажів ліків через інтернет. 
 
Передбачається, зокрема, що в тих країнах-членах ЄС, в яких он-лайн аптеки дозволені, повинні будуть отримувати спеціальні дозволи на поставки фармацевтичних продуктів населенню. 
 
Законодавство також передбачає, що індивідуальна упаковка медикаментів повинна буде містити додаткові захисні заходи, які б гарантували справжність лікарського препарату. Самі заходи повинна визначити Єврокомісія. Підтриманий депутатами документ також передбачає, що країни-члени ЄС повинні ввести в дію систему, що попереджає попадання небезпечних медикаментів пацієнтам. Ця система, в тому числі, повинна припускати можливість відкликання медикаментів як з аптек, так і від конкретних пацієнтів. 
 
Текст нормативного акта перед схваленням Європарламентом був попередньо погоджений депутатами з Радою ЄС. Передбачається, що тепер Рада ЄС повинна формально підтримати його, після чого законодавство набуде чинності. Країни-члени ЄС отримають 24 місяці на введення положень нового нормативного акта ЄС в національні законодавства. 
 
За матеріалами: УНІАН
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >