Дем'ян Попов: "Кілька поколінь королівської сім'ї Великої Британії лікуються тільки гомеопатично"

Поділитися
Дем'ян Попов: "Кілька поколінь королівської сім'ї Великої Британії лікуються тільки гомеопатично"
Перспективи розвитку гомеопатії пов'язані з підвищенням поінформованості та свідомості людей.

Останнім часом гомеопатія дедалі частіше опиняється в центрі палких дискусій і суперечок.

Одні вважають гомеопатичне лікування шарлатанством і ошуканством, інші - ефективним лікувальним та профілактичним методом, якому, на відміну від традиційної медицини, властивий системний, цілісний підхід до здоров'я людини, при цьому застосування гомеопатичних засобів не чинить негативних побічних дій.

У кожній суперечці важливо вислухати різні точки зору. DT.UA зібрало найпопулярніші питання з приводу гомеопатії. На них відповідає керівник гомеопатичного центру Дем'яна Попова Дем'ян Володимирович Попов.

- Дем'яне Володимировичу, в чому принципова відмінність гомеопатії від традиційної медицини?

- Таких важливих відмінностей кілька. По-перше, гомеопатичні препарати становлять собою мікродози. Вихідна речовина багатократно розводиться спеціальним способом (для цього не потрібні моря й океани води - досить пробірок та піпеток). При цьому в розчині "записується" інформація про речовину. Феномен "пам'яті води" багатократно досліджений і підтверджений різними дослідженнями, - саме він лежить в основі впливу гомеопатичних препаратів на живий організм.

Науковими дослідженнями доведено, що гомеопатичні розведення зберігають початкові матеріали. Наприклад, роботами кафедр хімічної технології та біологічних наук Бомбейського технологічного інституту "Найвищі гомеопатичні розведення зберігають початкові матеріали: перспективи розробок на основі наночастинок". Або "Утворення нанорозмірних молекулярних ансамблів (наноасоціатів) у високорозбавлених водних розчинах" академіка О.Коновалова (КФТІ).

По-друге, принцип призначення ліків. Препарати підбираються за принципом подоби. Наприклад, звичайна кава може викликати безсоння, а гомеопатичний "мікропрепарат" виправить порушення сну.

Препарати в гомеопатії підбираються індивідуально. Це означає, що гомеопатичну каву від безсоння буде виписано не кожному, а тільки людині, чутливій до звичайної кави та ще з низкою специфічних симптомів.

На відміну від звичайної медицини, гомеопатичні ліки нічого не додають, не зменшують у людському організмі - наприклад, рівень серотоніну або холестерину, ні з чим не борються, вбиваючи бактерії, віруси тощо. При звичайному підході тонкі регулювання людського організму замінюються грубим втручанням ззовні. Це, особливо в критичних ситуаціях, буває необхідно, але загалом порушує внутрішній баланс та екологію організму.

Правильно дібрані, гомеопатичні ліки стимулюють внутрішні налаштування організму, повертаючи їх до оптимальних для конкретної людини показників. Впливи ці йдуть через керуючі системи - нервову, гормональну, імунну.

- Опоненти гомеопатії кажуть, що вона лікує тільки депресію та застуду. Чи так це?

-Навіть якби це була правда, то вже було б дуже незле. До речі, якщо говорити про справжню клінічну депресію (а не про просто тривалий поганий настрій), я пошлю такого пацієнта до психіатра. Спектр застосування гомеопатії дуже широкий: від застуд, хворобливих дітей - до серйозних аутоімунних захворювань, ревматоїдного артриту, наприклад. Відомо багато успішних випадків лікування шлунково-кишкового тракту, гінекологічних проблем у жінок. Панічні атаки, тривожні стани також вдається ефективно купірувати гомеопатично. Цей список можна продовжувати довго. У базі нашого Центру близько 26 тис. історій хвороб. Там зафіксовано безліч цілком конкретних випадків допомоги, підтверджених дослідженнями, аналізами та об'єктивним поліпшенням стану.

- Чи є хвороби, перед якими гомеопатія безсила?

- Звісно є. Я не вилікую онкохворого, не впораюся з алкоголізмом або цукровим діабетом першого типу, гострим апендицитом чи зупинкою серця. Так, інколи банальний алергійний нежить не піддається гомеопатії. Тим часом наслідки хіміотерапії та променевої терапії проходять швидше і менш болісні.

Судинні ускладнення при цукровому діабеті (звісно, пацієнт отримує адекватне лікування інсуліном) при гомеопатичному лікуванні настають значно пізніше. І це не просто слова, - кожен із цих прикладів я готовий підтвердити історіями пацієнтів.

- Багато хто уявляє собі гомеопатичне лікування так: хворий прийшов у звичайну аптеку, наприклад, з ангіною, купив собі якийсь антиангін і пішов лікуватися. Не допомогло - отже, "шарлатанська гомеопатія" винна. Але так буває і в традиційній медицині, коли від неправильно підібраного лікування немає ефекту. Адже препарати пацієнтові мають підбирати лікарі. У гомеопатії теж так?

-Комплексні гомеопатичні препарати досить ефективні в гострих випадках. Однак фішка гомеопатії саме в тому, що по-справжньому ефективний препарат може підібрати тільки лікар, після уважної розмови, огляду, вивчення можливих причин, сімейної історії та низки інших моментів. У цьому й основна складність, алгоритм "діагноз-ліки" в гомеопатії не працює. Над кожним випадком, кожним пацієнтом, кожним симптомом необхідно думати, аналізувати його.

- Чи визнана гомеопатія в інших країнах?

-Так, у всіх країнах Європи гомеопатія визнається. Існують офіційно визнані асоціації лікарів-гомеопатів, система навчання та сертифікації. При Європарламенті є підкомітет із гомеопатичної фармакології. У Швейцарії витрати на гомеопатичне лікування покриваються медичною страховкою. У США також є і асоціації, і навчання гомеопатії. В Індії, мабуть, лікарів-гомеопатів найбільше - десятки тисяч, працюють спеціалізовані коледжі, видавництва тощо. Там діяльність гомеопатів офіційно визнано з 1948 р., а 1973 р. створено державну Центральну раду з гомеопатії. Кілька поколінь королівської сім'ї Великої Британії лікуються тільки гомеопатично.

- Чи є якась статистика на користь ефективності гомеопатії?

-На жаль, повідомлення Мінздоров'я України не відповідають дійсності. Є численні дослідження, які підтверджують дієвість гомеопатичних препаратів і їхню достовірну відмінність від плацебо. Наприклад, у BMJ - "Британському медичному журналі" -опубліковано статтю "Рандомізоване контрольоване дослідження гомеопатії vs плацебо при хронічному алергійному риніті". Це рандомізоване, подвійне сліпе, плацебо-контрольоване, паралельно-групове, мультицентрове дослідження. Досліджувалася група з 51 пацієнта з цілорічним алергійним ринітом. Половина отримувала гомеопатичний препарат із основних інгаляційних алергенів, інші -плацебо. У хворих, які отримували препарат, відзначено достовірне поліпшення максимальної швидкості вдиху, а також поліпшення самопочуття, оцінене за візуальною аналоговою шкалою. І там, і там погрішність становить 0,001. Висновок: гомеопатичні розведення відрізняються від плацебо.

Ще приклад публікації - в журналі Rheumatology (Oxford). Вона присвячена подвійному сліпому рандомізованому, паралельно-груповому, плацебо-контрольованому дослідженню гомеопатії при фіброміалгії. 56 пацієнтів отримували індивідуальне гомеопатичне лікування. Потім половина продовжила отримувати підібране лікування, а решта -плацебо. У групі тих, хто отримував лікування, достовірно зменшилася кількість больових точок, ослабла вираженість болю, поменшав депресивний синдром, поліпшилися якість життя і загального здоров'я, порівняно з контрольною групою, яка отримувала плацебо.

Прикладів таких досліджень насправді безліч.

Сьогодні лікарі зазвичай заявляють, що вони практикують "сучасну медицину", і пацієнти думають, що лікування, яке вони отримують, "науково доведене". Однак це всього лише мрія, а не реальність. На сайті "Клінічні докази" "Британського медичного журналу" опубліковано дослідження методик лікування, щоб визначити, які з них підтримуються досить надійними доказами. Було вивчено приблизно 2500 методик і виявлено таке: 13% визнано корисними; 23% - швидше, корисними; 8% - швидше, шкідливими, ніж корисними; 6% - швидше, марними; 4% - швидше, шкідливими або марними; про 46% було невідомо, є вони ефективними чи шкідливими.

- Хто з відомих людей підтримує гомеопатію? Які перспективи розвитку гомеопатії в Україні та світі?

-Наприклад, Д.Рокфеллер лікувався тільки гомеопатією та прожив у доброму здоров'ї до 97 років.

Англійська королівська сім'я заснувала Лондонський королівський гомеопатичний шпиталь. Королева Єлизавета є його опікуном. Принц Чарльз користується гомеопатичною аптечкою у своїх поїздках.

"Гомеопатія - найновіший вишуканий спосіб лікування пацієнта, ненасильницький та економічно вигідний. Уряду слід заохочувати і підтримувати її в нашій країні..." -казав М.Ганді.

Володимир Іванович Даль, російський лікар, письменник і вчений, писав: "...я знову взявся за практику, щоб випробувати гомеопатичні засоби на хворобах. Тут я переконався ще більше й позитивніше, що засоби ці діють, діють іноді швидко, сильно й рятувально".

"Я не уявляю свого життя без гомеопатії. Справді, жодна моя поїздка не обходиться без гомеопатичної аптечки, якою я часто користуюся", -казав Пол Маккартні.

Користуються гомеопатією Моніка Беллучі, Кетрін Зета-Джонс, Вікторія та Девід Бекхеми і багато інших відомих людей.

Слід зазначити, що в Радянському Союзі гомеопатію остаточно не забороняли тільки тому, що частина членів ЦК КПРС (наприклад, Гришин) і уряду (голова радміну УРСР Ващенко) лікувалася гомеопатично.

Перспективи розвитку гомеопатії і в нашій країні, і в усьому світі пов'язані з підвищенням поінформованості та свідомості людей. Чим більше пацієнтів прагнутимуть до одужання з допомогою природних сил організму, тим сильнішим буде інтерес до альтернативних методів лікування, у тому числі й до гомеопатії. Весь світ дедалі активніше рухається у бік екологічного транспорту, відновлюваних джерел енергії тощо. Гомеопатія дозволяє зберігати й підтримувати внутрішню цілісність та екологію організму гуманним і гарним способом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі