«ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ» УЖЕ НЕ ХРЕСТ І НАВІТЬ НЕ ПІВМІСЯЦЬ - Здоров’я - dt.ua

«ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ» УЖЕ НЕ ХРЕСТ І НАВІТЬ НЕ ПІВМІСЯЦЬ

3 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №43, 3 листопада-10 листопада

Понад 50 років тривали напружені політичні баталії з приводу символіки авторитетної міжнародної організації, представники якої постійно опиняються в найгарячіших точках планети...

Понад 50 років тривали напружені політичні баталії з приводу символіки авторитетної міжнародної організації, представники якої постійно опиняються в найгарячіших точках планети. Символ «Червоного Хреста і Червоного Півмісяця» відомий всім, він переважає навіть логотипи популярних виробників шипучих напоїв і автомобілів; служив не комерційній вигоді, а часто був єдиним засобом захисту від ворогуючих формувань.

І ось нині представники 189 націй зібралися в Женеві на спеціальну зустріч, де їм усім належить прийняти нову симво-ліку організації, назва якої вже не відповідатиме її умовному позначенню. Перша Женевська конвенція ще 1864 року узаконила символ червоного хреста як знак відмінності воєнних медичних формувань, причому Жан-Анрі Дюнан, засновник цього руху, ніколи не вкладав у цю символіку релігійний зміст. Скоріше національний, використавши як емблему мотиви швейцарського прапора. Проте під час російсько-турецької війни 1876—78 років Туреччина зажадала зміни узвичаєної символіки, яка «ображала релігійні почуття солдат мусульманського віросповідання». А незабаром й ізраїльські представники висловилися на користь зірки Давида, відкинувши і хрест, і півмісяць. 1929 року цей реєстр символів поповнився червоним левом і сонцем, на прийнятті яких наполягала Персія, а 1949-го чергова міжнародна конференція визнала, що з символікою стався явний перебір.

На сьогодні 176 країн використовували символіку червоного хреста й 30 країн — символіку червоного півмісяця. Символіка, яка використовує два обернених назустріч одне одному шеврони, здається найбільш прийнятною ще й тому, що між цими шевронами допустиме зображення вже звичних символів: чи то хреста, чи півмісяця, чи зірки Давида.

За матеріалами зарубіжної преси підготувала Оксана ПРИХОДЬКО
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво