ЗАХІД ХАРКІВСЬКОЇ ВЕНЕЦІЇ? - Довкілля - dt.ua

ЗАХІД ХАРКІВСЬКОЇ ВЕНЕЦІЇ?

23 травня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №19, 23 травня-30 травня

Улюблене місце відпочинку харків’ян Коробові хутори чи, як іноді їх називають, харківська Венеція, сьогодні під пильною увагою журналістів...

Улюблене місце відпочинку харків’ян Коробові хутори чи, як іноді їх називають, харківська Венеція, сьогодні під пильною увагою журналістів. Конфлікт, який розгорівся навколо будівництва в найгарнішому місці регіону, розростається дедалі більше. У нього втягнено приватне підприємство «Авінір», депутатів райради, обласне управління земельних ресурсів, екологічну прокуратуру. Боротьба точиться за збереження екології ріки Сіверський Донець.

Донець довший, аніж Вісла чи Західна Двіна, майже дорівнює Рейну. В економіці східних областей України він відіграє провідну роль. Для всього краю Донець — одна з найважливіших водних магістралей, яка дає воду шахтам, заводам, фабрикам, напуває міста, зрошує поля.

У листопаді 2001-го сесія Зміївської райради ухвалила рішення «Про виділення земель лісового фонду в довгострокове використання ПП «Авінір» для спорудження спортивно-оздоровчого комплексу». Таким чином, було порушено ст.89 Водного кодексу України і ст.61 Земельного кодексу України, що забороняють будівництво будь-яких споруд у межі прибережних захисних смуг уздовж ріки, навколо водойм і на островах.

Приватне підприємство «Авінір» почало будівництво спортивно-оздоровчого комплексу на острові. Обласне управління земельних ресурсів виявило, що земельну ділянку відведено з численними порушеннями. У рамках чинного законодавства всіх посадовців покарали, виписали штрафи. Керівництво приватного підприємства отримало розпорядження про припинення будівництва.

На вимогу землевпорядників підприємець не відреагував. Микола Безуглий, заступник харківського губернатора, направив розпорядження в екологічну прокуратуру.

19 листопада 2002 року Харківська міжрайонна природоохоронна прокуратура винесла протест на рішення сесії. У грудні сесія Зміївської райради скасувала рішення про землевідведення під будівництво об’єкта на острові.

Однак будівництво йде повним ходом. Всі розпорядження, команди, накази геть ігноруються фірмою і людьми, котрі за цим стоять.

— Роботи, насамперед усередині приміщень, потайки ведуться, — вважає губернатор Євген Кушнарьов. — Скасування рішення сесії про відведення землі не прийняте господарями будівництва як керівництво до демонтажу. Ситуація, вочевидь, стане розвиватися таким чином. Наступний крок — звертання Зміївської районної ради в народний суд із метою примусити ініціаторів будівництва його припинити і ліквідувати. Якщо суд ухвалить таке рішення, у справу вступлять виконавці. Залучені організації демонтують усі будівлі, ті, хто вів незаконне будівництво, облаштують територію. Для досягнення бажаного результату ми вибираємо довший шлях, але надійніший. Мені здається, закон сьогодні на нашому боці.

Ні для кого не секрет, що за нашої судової системи, вдаючись до всіляких хитрощів, рішення можна відтягувати роками. І весь цей час спортивно-оздоровчий комплекс плюс кафе на 70 посадкових місць згубно впливатиме на довкілля.

Адже в цьому районі найстаріші лісові посадки. У першій половині минулого століття під час військових поселень солдати гарнізону за наказом командування висаджували тут у пісок шишки з насінням. Більша частина паростків гинула. Але посадки тривали з року в рік. Тяжка праця була нагороджена — на другій терасі Сіверського Дінця незабаром зашумів молодий ліс, рух сипучих пісків удалося призупинити.

Шумить, не втомлюючись, зелений гай над Дінцем — про битви, що гриміли в цих місцях, про людей, котрі жили тут і живуть зараз. Шумить, тривожачись: яким він, Донець, стане завтра?..

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво