Забруднювачі довкілля об’єднуються - Довкілля - dt.ua

Забруднювачі довкілля об’єднуються

19 жовтня, 2007, 14:12 Роздрукувати Випуск №39, 19 жовтня-26 жовтня

Американська адміністрація, яка тривалий час завзято заперечувала вплив діяльності людини на процеси зміни клімату на нашій планеті, нарешті змінила свою позицію...

Американська адміністрація, яка тривалий час завзято заперечувала вплив діяльності людини на процеси зміни клімату на нашій планеті, нарешті змінила свою позицію. І навіть зібрала з цього приводу спеціальну комісію, запросивши на неї представників 15 найбільших забруднювачів навколишнього середовища, а також Євросоюзу. Щоправда, на цій конференції йшлося не про скорочення викидів парникових газів, а про потребу «визначити цілі», причому в індивідуальному для кожної країни порядку. Та ще й зробити це таким чином, щоб жодною мірою не уповільнити темпи економічного розвитку.

У роботі конференції взяли участь представники країн, відповідальних за викид 80—90 відсотків усіх парникових газів: Індії, Китаю, Росії, Австралії, Бразилії, Мексики, Кореї, ПАР, Великобританії, Німеччини, Індонезії, Італії, Канади, Франції й Японії. Двоє учасників — США та Австралія — не беруть участі в Кіотському протоколі, який передбачає до 2012 року п’ятивідсоткове скорочення викидів парникових газів від рівня 1990 року. Китай і Індія, хоча й ратифікували протокол, користуються істотними преференціями, що й слугувало колись обгрунтуванням американської позиції. Усього в договорі беруть участь 172 країни.

Більшість експертів нову американську ініціативу сприйняли більш ніж скептично, побачивши в ній спробу завадити ООН провести всесвітню конференцію з цієї тематики (вона має відбутися в грудні на острові Балі). Утім ті, хто навіть має іншу думку, дали надзвичайно низьку оцінку зусиллям американської адміністрації. Зокрема Джон Аштон, спеціальний помічник міністра закордонних справ Великобританії з проблем зміни клімату, заявив: «Ми знаємо, що добровільний підхід до проблеми глобального потепління ефективний приблизно так само, як і знаки добровільного обмеження швидкості на дорогах. А ми нині потребуємо не просто ефективного вирішення проблеми, а рішення, що спрацює дуже швидко».

Проте не слід недооцінювати той факт, що американська адміністрація, зокрема вустами держсекретаря Кондолізи Райс, визнала не тільки сам факт глобального потепління і відповідальність за нього людства, а й потребу знайти глобальний консенсус для протидії небажаним змінам клімату.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво