Вода з фармацевтичним «наванта­женням»

Поділитися
Результати журналістського розслідування, проведеного співробітниками Associated Press, шокували багатьох американців — у питній воді виявлені сліди цілого ряду фармацевтичних препаратів...

Результати журналістського розслідування, проведеного співробітниками Associated Press, шокували багатьох американців — у питній воді виявлені сліди цілого ряду фармацевтичних препаратів. В самій лише Філадельфії у водопровідній воді виявлена присутність 56 медикаментів — від знеболюючих засобів та антидепресантів до стероїдів. Причому особливу тривогу в експертів викликає наявність тих препаратів, які купити в аптеці без рецепта неможливо.

Звісно ж, дози фармпрепаратів, що потрапляють в організм людини з питною водою, значно нижчі за ті, від яких очікуються медичні наслідки. Проте поєднання їх у гримучий коктейль, а також темпи зростання фармацевтичного забруднення питної води змушують спеціалістів бити тривогу. Лише у 2006 році американці купили за рецептами препаратів на 3,7 мільярда доларів, що на 12 відсотків більше, ніж п’ять років тому. Плюс ще на 3,3 млрд. дол. ліків, які перебувають у вільному продажу.

Відомо, що вагома частина американців вживає бутильовану воду, яку на наявність медпрепаратів ніхто не перевіряє. І у її вартості, як стверджують численні дослідження, переважає вартість розфасовки, тобто споживач платить за тару, а не за якість самої води. Жодна з наявних методик очищення питної води, за винятком зворотного осмосу, не здатна очистити її від фармацевтичних «навантажень».

Утім, основні свої запитання журналісти АР адресували не вченим, а компетентним органам, відповідальним за якість води. Із 62 окружних адміністрацій, які потрапили до фокусу уваги, 34 не проводять тестування питної води на наявність фармацевтичних препаратів. Не вразила журналістів і діяльність американського Агентства з охорони навколишнього середовища. Хоча кампанія в американських ЗМІ, яка закликає не допускати скидання невикористаних препаратів у каналізацію, вже дає певні результати. Проте експерти вимагають на законодавчому рівні закріпити необхідність здавати упаковку (порожню або ж із невикористаними препаратами) туди, де вона була придбана.

З другого боку, питну воду забруднюють і невикористані препарати, і ті, які пройшли через організм. Причому, як виявилося, не лише людини, а й тварин. Про те, що американці не тільки самі споживають надміру таблеток, але й загодовують ними своїх плеканців (і домашніх улюбленців, і сільськогосподарських тварин), сказано вже предосить. Та результати поки прямо протилежні бажаним — сліди всієї цієї медичної хімії виявляються в небезпечних кількостях уже й в організмах водяних мешканців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі