Тепліше, ще тепліше! - Довкілля - dt.ua

Тепліше, ще тепліше!

21 жовтня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №41, 21 жовтня-28 жовтня

Питання зміни температури Землі Інститут космічних досліджень Годдарда при НАСА досліджує 30 років...

Питання  зміни температури Землі Інститут космічних досліджень Годдарда при НАСА досліджує 30 років. Останніх 25 років спостерігається очевидна тенденція до підвищення цієї температури. А нинішній 2005 рік, судячи з усього, виявиться найтеплішим за весь період спостереження. Більше того, катастрофічно скорочуються площі арктичних льодовиків, а температура води в Мексиканській затоці піднялася до найвищої  з 1890 року позначки. Саме останній чинник, стверджують учені, і міг вплинути   на формування руйнівних ураганів, які лютували над територією Америки.
Середня по планеті температура нинішнього року поки що на 1,36 градуса за Фаренгейтом (0,75 градуса за Цельсієм) вища за середній рівень, виведений із 1950 по 1980 рік. Донедавна найспекотнішим роком вважали 1998-й, коли температура перевищила середній показник на 1,28 градуса за Фаренгейтом. Щоб одержати такі точні дані, фахівцям доводиться опрацьовувати інформацію, отримувану з 7 200 метеороло­гічних станцій, розміщених по всьому світі.
За все минуле століття масштаб глобального потепління оцінюється в 1 — 1,5 градуса за  Фаренгейтом. Однак уже до 2030 року Земля нагріється ще на один градус, а до 2100-го — ще на три-чотири. Площа арктичної криги тільки з 1979 року по 2000-й скоротилася на 500 тисяч квадратних миль, поставивши під загрозу існування білих полярних ведмедів. Переважна частина вчених пов’язують такі зміни в кліматі планети з антропогенними чинниками, зокрема викидами парникових газів. Більшість же   опонентів цієї точки зору живуть в Америці. Зокрема  Джордж Буш не перестає стверджувати, що зменшення емісії газів може завдати непоправної шкоди американській економіці, хоча природні катаклізми, як засвідчили недавні події, завдають значно більшої шкоди. З іншого боку, навіть ті фахівці, котрі визнають відповідальність людини за перегрів Землі, вважають, що тепер таке зменшення викидів уже не буде досить ефективним. Значно важливіше розробляти високоефективні системи запобігання різним стихійним лихам, які є наслідком глобального потепління.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво