РОЗРОБКА КОМПАНІЇ «ЕКОКОМ» ПОЗБАВИТЬ КРАЇНУ НЕБЕЗПЕЧНИХ ВІДХОДІВ

Поділитися
Майже половина населення України мешкає в «зонах ризику», що найчастіше характеризуються не одним, а декількома небезпечними чинниками...

Майже половина населення України мешкає в «зонах ризику», що найчастіше характеризуються не одним, а декількома небезпечними чинниками. Над 18 мільйонами українців постійно висить загроза зараження сильнодіючими отруйними речовинами. При цьому на кожного жителя нашої країни припадає до 400 тонн промислових і побутових відходів, із яких близько 90 тонн — особливо токсичні.

Головна проблема — зберігання і переробка відходів. В Україні вони в основному звозяться і зберігаються на звалищах і спеціальних полігонах, загальна кількість яких сягає восьмисот. Близько 90% із них працює з перевантаженнями і давно перевищеними проектними показниками за обсягами відходів, що надійшли. При цьому нових місць зберігання відходів потрібні сотні, оскільки на території країни накопичено понад 20 млрд. тонн сміття і щороку ця кількість зростає на 700 млн. тонн.

Під стихійні звалища та полігони з господарського обороту вилучено більш як 160 тисяч гектарів земель. При цьому в багатьох селах сміття просто вивозиться на околиці і скидається в яри і рови, на лісові галявини і путівці. Крім того, на складах зібралися багато тисяч тонн заборонених і непридатних до використання пестицидів.

Проте нові полігони утилізації побутових і промислових відходів сьогодні практично не будуються — адже вартість лише одного з них становить приблизно в 15 млн. дол. До того ж всі наявні у нас переробні комплекси не відповідають екологічним вимогам, оскільки не дозволяють повністю переробляти промислові та побутові відходи; у результаті їхньої діяльності утворюється велика кількість шкідливих викидів, що потребують подальшої утилізації — хлор, фтор, сполуки сірки, азоту та інші.

Вихід із загрозливого становища знайшла вітчизняна компанія «Екоком», яка виступила інвестором проекту переробного комплексу нового покоління — ексклюзивної розробки українських учених. Його реалізація здійснюється за підтримки Київської міської адміністрації і безпосередньо міського голови Олександра Омельченка. Тверді побутові відходи, відходи деревообробної, хімічної та нафтопереробної промисловості, а також будь-які промислові відходи, що містять органічні сполуки, серед них і органічні отрутохімікати — ось неповний перелік того, що новий комплекс перероблятиме в бензин, дизельне паливо, метанол й інші корисні сполуки.

— Нас давно хвилювала екологічна ситуація в країні, — пояснив генеральний директор «Екокому» Геннадій Плакущий під час презентації демонстраційного комплексу. — Особливо загрозливим виглядає накопичення й утилізація твердих побутових відходів. Ви знаєте, що, за підрахунками спеціалістів, техногенне навантаження на площу в Україні в 10 разів перевищує аналогічний показник у Росії, а це робить нашу державу однією з найбільш забруднених у техногенному відношенні, а отже й екологічно несприятливою? Нам удалося зібрати групу однодумців, талановитих вітчизняних учених, які зуміли розробити унікальний переробний комплекс. За рівнем застосовуваних технічних рішень він не має світових аналогів і значно перевершує за основними характеристиками нині використовуване традиційне устаткування.

Метод, який застосували для свого переробного комплексу українські вчені, заснований на принципі піролізу, викликаного в електромагнітному полі дією спеціального електромагнітного прискорювача. У результаті відбувається реакція розкладання органічних сполук на елементарні речовини — вуглець, водень, сірку, хлор, пару і твердий мінеральний залишок, причому на два порядки швидше, аніж за традиційних способів. Комплекс дозволяє більш ніж уп’ятеро знизити викид в атмосферу діоксинів, фуранів, хлору, фтору, сірки, важких і радіоактивних металів. Тобто за високої швидкості і низької собівартості переробки новий комплекс повністю утилізує шкідливі речовини (вихід корисних продуктів на одну тонну сировини — це 350—400 кілограмів бензину чи дизельного палива — набагато вищий, аніж в установках, що використовувалися раніше). Активні хлор, фтор, сірка, інші елементи і сполуки зв’язуються в корисні або повністю перероблювані речовини. А це означає, що немає необхідності будувати додаткові дорогі потужності для їхньої повної утилізації.

Крім того, характерною рисою застосовуваних досі технологій є висока — до 100 дол. за тонну відходів — собівартість переробки і висока вартість — від 5 до 25 млн. дол. самого комплексу. Комплекс «Екоком» «під ключ» обійдеться приблизно у 2—3 млн. дол. і, до того ж, окупить себе вже за 8—12 місяців.

— Для нас, — зазначив пан Плакущий, — розробка комплексу і його подальше обслуговування — це не лише вдалий інвестиційний проект, який до того ж дає можливість підтримати українську науку, а й початок серйозного співробітництва з Київською міською адміністрацією у вирішенні насущної проблеми утилізації відходів у нашому місті. Ми також сподіваємося на співпрацю як із країнами СНД, так і з західними партнерами.

Столична міськадміністрація, очевидно, також налаштована дуже позитивно. Принаймні мер Києва Олександр Омельченко заявив, що місто готове підтримати розробку проекту, виділивши на неї 50 млн. дол. При цьому столиці, на думку О.Омельченка, може знадобитися мінімум два таких заводи — на лівому і правому берегах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі