Озон та урагани - Довкілля - dt.ua

Озон та урагани

24 червня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №24, 24 червня-1 липня

Стежити за ураганами, які знищують усе на своєму шляху, можна, якщо мати відомості про рівень озону в атмосфері...

Стежити за ураганами, які знищують усе на своєму шляху, можна, якщо мати відомості про рівень озону в атмосфері. Вчені зі США з’ясували, що рівень озону в атмосфері знижується, коли урагани посилюються. Окрім того, існує взаємозв’язок між рівнем озону, тиском повітря і швидкістю обертання циклону.

Дослідники з університету штату Флорида виявили, що зміни в рівні озону в атмосфері пов’язані з еволюцією ураганів — їхнім утворенням, посиленням і переміщенням. Вони дослідили дванадцять циклонів, вимірюючи рівень озону у стовпі повітря від поверхні землі до верхніх шарів атмосфери поблизу природного катаклізму, що зароджується і лютує. Тепер учені знають, як поводиться ураган за різних рівнів озону. Тільки-но буря посилюється, рівень озону починає знижуватися.

Метеорологи та служби, що стежать за розвитком небезпечних ураганів (у США це NHC — National Hurricane Center), одержали додатковий інструмент для дослідження бурі й визначення точного місця розташування центру циклону. Зокрема офіційні рапорти американського агентства NHC щодо дванадцяти ураганів мало відрізнялися від відомостей, одержаних дослідниками на підставі даних про рівень озону. Вони створили комп’ютерну модель для передбачення розвитку ураганів за даними про рівень озону і додали до них супутникові спостереження за ураганами.

За зміною рівня озону в атмосфері можна заздалегідь передбачати зародження ураганів, які, набравши сили, можуть обрушитися на густонаселені області. Та не завжди є змога побачити зі супутника початкове обертання тропічного циклону. Якщо воно сховане за хмарами, то відомості про рівень озону можуть допомогти «зазирнути за хмари».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво