На медовій вулиці свято. Коли буде на цукровій? - Довкілля - dt.ua

На медовій вулиці свято. Коли буде на цукровій?

26 серпня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №33, 26 серпня-2 вересня

Мабуть, відколи живуть люди на теренах нашої Батьківщини, стільки й займаються бджільництвом. Недарма такі поширені в українців «медові» прізвища, наприклад, Пасічник, Бортник, Колодій...

Мабуть, відколи живуть люди на теренах нашої Батьківщини, стільки й займаються бджільництвом. Недарма такі поширені в українців «медові» прізвища, наприклад, Пасічник, Бортник, Колодій. Спробуйте опитати своїх знайомих і переконаєтеся: майже у кожного з них чи то дід, чи то прадід тримав вулики. І зовсім природним видається той факт, що засновником сучасного раціонального бджільництва у світі є наш видатний співвітчизник Петро Прокопович. Народився він на Чернігівщині у селі Митники поблизу Батурина у 1755 році. А у 1814-му вперше сконструював розбірний рамковий вулик, який повністю змінив технологію медозбору. Раніше скрізь традиційно використовували дуплянки чи колоди. Аби оглянути бджолину сім’ю та дістати з них воскові стільники з медом, бджолині гнізда руйнувалися вщент. У вулику Прокоповича, завдяки його архітектурі, відкрити гніздо, оглянути стільники, знайти матку, відкачати мед можна було, не руйнуючи стільники. І вулик при цьому залишався придатним для подальшого використання.

Погодьтеся, придумати таке могла людина, в якої душа болить за кожну живу істоту, кожну комаху. А це є однією з основних ментальних рис українців, що споконвіку живуть у гармонії з природою, старанно плекаючи землю, плодами якої користуються. Тож і свято меду, проведене минулого тижня у Музеї народної архітектури і побуту в Пирогові, відбулося у повній гармонії з природою. Туди з’їхалися бджолярі з усіх регіонів України і привезли найрізноманітніший мед та цілющі продукти бджільництва. Усе це можна було не тільки бачити, скуштувати і купити, а також поспілкуватися із справжніми пасічниками.

Кожен міг також оглянути різноманітний бджолярський реманент — від старовинного до найсучаснішого. Серед експонатів вирізнявся оригінальною архітектурою вулик художника Миколи Журавля, який і вуликом назвати важко — справжній бджолиний палац. Свято проходило серед справжнього хороводу різних фольклорних ансамблів з різних куточків України. Тут же працювали і пропонували свої вироби майстри різних народних ремесел.

Свято відвідали президент України Віктор Ющенко та київський мер Олександр Омельченко. А усіх, хто побував на Святі меду, запрошували 28 серпня приїжджати у Пирогове на День зільника (тобто, травника), на який з’їдуться з усієї України ті, хто розуміється на травах і лікує різним зіллям.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво