Генії світу пернатих - Довкілля - dt.ua

Генії світу пернатих

4 березня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №8, 4 березня-11 березня

Ворони і сойки швидше здобудуть собі поживу, ніж папуги або співочі птахи. Канадські учені винайшли метод, який дозволяє виміряти коефіцієнт інтелекту птахів...

Ворони і сойки швидше здобудуть собі поживу, ніж папуги або співочі птахи.

Канадські учені винайшли метод, який дозволяє виміряти коефіцієнт інтелекту птахів. Співробітники університету МакГілла в Монреалі стверджують, що ворони і сойки — «обчислювальні машини» світу пернатих. Шкала IQ грунтується на тому, наскільки різноманітні дії птахів у їхньому прагненні здобути їжу. Луїс Лефебр, керівник роботи, здивований тим, що папуги, попри свій відносно великий мозок, посіли не найвищі місця у цій ієрархії.

Дослідники проаналізували 2 тис. розповідей про нестандартні способи, з допомогою яких птахи здобували їжу в умовах дикої природи, переважно це були публікації в журналах з орнітології за останні 75 років. У результаті список найвинахідливіших очолили ворони, сойки та інші представники сімейства воронових; за ними йдуть соколині, яструби, чаплі й дятли.

Лефебр наводить кілька прикладів. Під час війни за свободу в Родезії (тепер Зімбабве) один орнітолог спостерігав за грифами, що сиділи на огорожі з колючого дроту і чекали появи на мінному полі газелей та інших травоїдних тварин — у результаті вони одержували добре подрібнену їжу. Інший фахівець бачив поморників у Антарктиці, які, приєднавшись до молодих тюленів, годувалися молоком їхньої матері.

Багато птахів із високим IQ не популярні серед людей. Ми симпатизуємо переважно співочим птахам, які не вирізняються новаторськими ідеями в питаннях добування їжі. Проте доктор Лефебр стверджує, що у своїй роботі він не оцінював кмітливості пернатих. Зробити це дуже важко, оскільки не завжди зрозуміло: навчився птах, спостерігаючи за іншими, а чи осягнув науку сам.

Агентство «Інформнаука»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво