«Брудна тридцятка» європейських електростанцій - Довкілля - dt.ua

«Брудна тридцятка» європейських електростанцій

18 травня, 2007, 13:50 Роздрукувати Випуск №19, 18 травня-25 травня

Остання доповідь WWF (World Wildlife Fund — Світовий фонд дикої природи), котра містить рейтинг європейських рекордсменів щодо забруднення повітря, є далеко не першою з даної проблематики...

Остання доповідь WWF (World Wildlife Fund — Світовий фонд дикої природи), котра містить рейтинг європейських рекордсменів щодо забруднення повітря, є далеко не першою з даної проблематики. Але тільки нинішні примхи природи привернули належну увагу до результатів, послідовно оприлюднюваних експертами міжнародної природоохоронної організації.

Отже, спеціалісти WWF укотре відстежили абсолютну емісію вуглекислого газу електростанціями, розташованими на території ЄС, і перерахували її на кількість одержуваної електроенергії. Результат, вимірюваний у грамах СО2 на кіловат-годину, було подано у вигляді своєрідного рейтингу. При цьому перші тридцять найбрудніших електростанцій ЄС, як виявилося, викидають у навколишню атмосферу 393 млн. тонн вуглекислого газу, що відповідає 10% усієї євросоюзівської емісії парникових газів. Інакше кажучи, закривши ці тридцять підприємств, Євросоюз уже наполовину забезпечив би виконання узятих на себе односторонніх зобов’язань із 20-відсоткового зниження емісії парникових газів до 2020 року.

У доповіді окремо підкреслюється, що всі «найбрудніші» електростанції працюють на вугіллі, а перша десятка — на бурому вугіллі. Попри те, що два перші місця посіли грецькі електростанції (в Айос Дімітріос і Кардії), рекордсменами серед забруднювачів визнано Німеччину та Великобританію. Адже саме їм належить по десять найбрудніших електростанцій. «Бронзовим призером» стала Польща з чотирма електростанціями. При цьому більш як половина «брудної тридцятки» належить чотирьом компаніям: двом німецьким (RWE та EON), шведській (Vattenfall) і французькій (EDF). А RWE та Vattenfall удостоїлися статусу головних корпоративних забруднювачів європейського повітря.

Примітно, що переважна частина «брудних» електростанцій і так має бути виведена з експлуатації до 2025 року. Питання полягає лише в тім, на що вони будуть замінені. Стефан Зінгер, який очолює в WWF європейський підрозділ із проблем клімату й енергетики, вважає неприпустимим, щоб ця заміна здійснювалася в рамках вугільного сектора. І першорядне завдання Єврокомісії він вбачає у розробці такої системи квот (вона має набрати чинності з 2013 року), що стимулюватиме найчистіші виробництва. «Ми не можемо більше миритися з тим, що в енергетиці чим брудніше, тим вигідніше, — твердить він. — ЄС має вжити відповідних заходів для того, щоб тільки той, хто піклується про чистоту своїх електростанцій, діставав матеріальну вигоду».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво