Біопаливо з... табуретки - Довкілля - dt.ua

Біопаливо з... табуретки

18 травня, 2007, 13:54 Роздрукувати Випуск №19, 18 травня-25 травня

Здавалося б, хто може скласти конкуренцію нашим умільцям, які приловчилися одержувати оковиту із будь-якого підручного засобу!..

Здавалося б, хто може скласти конкуренцію нашим умільцям, які приловчилися одержувати оковиту із будь-якого підручного засобу! Однак у репортажах зі світових перегонів за оптимальну схему виробництва біопалива світові ЗМІ Україну взагалі не згадують. Насамперед йдеться про США та Бразилію. Про перші — оскільки здіймають дуже багато галасу щодо цього, про другу — оскільки 40% усіх автомобілів у країні вже «підзаряджаються»... ромом.

Ні, звісно, офіційно продукт, одержуваний із бразильської цукрової тростини з «автомобільною метою», називають етанолом. Так само, як і бурбон, який за аналогічною схемою женуть із кукурудзи у Сполучених Штатах.

Той факт, що етанол, отримуваний у Бразилії, і чистіший, і дешевший, якийсь час обмежував розвиток «зеленої» енергетики у США. Однак безпрецедентне зростання цін на нафту, а також національна специфіка взаємин Америки з Близьким Сходом змусили американців усерйоз узятися за етанолове пальне. Причому зробити ставку не на отримання його з крохмалю, а з целюлози (з якої складаються стебла та листя рослин). Щоправда, виробництво целюлозного етанолу таїть у собі чимало технологічних складностей — і ферменти для розщеплення досить дорогі, і процеси ректифікації занадто нетехнологічні. Проте вирішення цих завдань дозволить отримувати етанол не тільки з проса, а й з деревних трісок і навіть міського сміття. І кілька фірм уже оголосили про свою готовність перейти від демонстраційних моделей до комерційних проектів. Тим більше що розміри грантів, які виділяють з цією метою, і мертвого змусять ворушитися.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво