Україна і Росія створять робочу групу з підготовки єдиного підручника з історії

Поділитися
Україна і Росія домовилися створити робочу групу у складі вчених-істориків з підготовки єдиного навчального посібника для вчителів історії.
Україна і Росія домовилися створити робочу групу у складі вчених-істориків з підготовки єдиного навчального посібника для вчителів історії.Таке рішення було прийнято в середу, 27 жовтня, на черговому спільному засіданні підкомітету з питань гуманітарного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії, яку очолюють президенти двох країн. Як повідомив на прес-конференції міністр освіти України, голова української частини Підкомітету Дмитро Табачник, до роботи групи будуть також залучені вчені Білорусі та Польщі. За словами українського міністра, питання щодо створення цієї робочої групи вчора обговорювалося в Києві на засіданні спеціальної комісії істориків, яку очолюють академіки Російської академії наук Олександр Чубар'ян та Національної академії наук України Валерій Смалій. «Комісія зараз вперше виходить на міжнародні проекти. Це будуть не тільки двосторонні проекти, але й за участю європейського співтовариства та інших країн, а також три-, і чотиристоронні проекти - України, Росія, Білорусь і Польща. Наші історики домовилися, і сьогодні ми в ході засідання Підкомітету гуманітарного співробітництва прийняли рішення створити робочу групу з учених-істориків з підготовки навчального посібника для вчителів історії», - сказав Табачник. Він висловив переконання, що вчителі історії - люди, підготовлені до сприйняття різних точок зору, в тому числі контраверсійних та дискусійних, можуть дати більше знань дітям, які вже самі зроблять свої висновки з того чи іншого приводу. Окрім того, Табачник повідомив, що зараз ведеться робота над створенням широкої експертної групи із залученням російських і українських фахівців стосовно нових форматів підручників з математики, фізики, хімії та астрономії. «Фахівці обох держав, як Росії, так і України, працюють практично в одному напрямку розробки нових стандартів освіти, особливого наймасовішого - середньої освіти, оскільки це важливий момент не тільки для модернізації освіти, але і для модернізації в загальному країни, - підкреслив Табачник. За його словами, до цієї роботи будуть залучені також експерти Ради Європи та цілої низки інших країн. «Мені відверто дуже подобаються підходи, які у підготовці нових стандартів з природничо-наукових, математичних дисциплін готує російське видавництво «Просвіта» та науковці з Російської академії наук та Інституту стратегії освіти Росії. Тому ця робота буде», - підсумував міністр освіти. Як повідомлялося, раніше міністерство освіти і науки надіслало до міністерства закордонних справ запит із проханням надати інформацію про те, як подана історія України у підручниках різних країн світу.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі