Табачник пообіцяв студентам «помилувати» ректора - Освіта - dt.ua

Табачник пообіцяв студентам «помилувати» ректора

28 жовтня, 2011, 12:37 Роздрукувати Випуск №39, 28 жовтня-4 листопада

Схоже, масова акція протесту студентів НТУУ «КПІ», що відбулася 26 жовтня, справила на керівництво Міносвіти ефект.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Схоже, масова акція протесту студентів НТУУ «КПІ», що відбулася 26 жовтня, справила на керівництво Міносвіти ефект подібний до того, який у багатьох парламентаріїв викликав недавній штурм «афганцями» будинку Верховної Ради. І хоча студентський бунт мав усі ознаки організованості і керованості (учасники акції тільки пригрозили керівництву міністерства радикальнішими дія­ми), вийти до протестуючих — коли майже п’ятитисячна колона наблизилася до стін МОНМС і зажадала зустрічі з Д.Табачником — «випала честь» лише одному із заступників міністра (і то не першому). Студенти вручили П.Куликову ухвалену на мітингу резолюцію, яку він обіцяв передати міністру. У ній міститься вимога призначити виконуючим обов’язки ректора, каденція якого закінчується першого листопада, нинішнього керівника НТУУ «КПІ» М. Згуровського і в цей же день оголосити конкурс на заміщення посади ректора.

Поза сумнівом, багато протестувальників па­м’ятають торішню березневу студентську акцію бі­ля ректорату КПІ, в якій студенти-«капеішники» участі не брали. Пікетування незалежними студентськими організаціями адмінбудинку університе­ту відбулося у відповідь на підписання ректорами провідних вишів країни, у тому числі й М.Згуровським, «чолобитної» на підтримку призначення Д.Та­бачника на посаду міністра освіти і науки.

Тому можна зрозуміти настрої учасників нинішньої акції, один з яких так і заявив: «Ми не стільки за Згуровського, скільки проти Табачника, проти диктату Міносвіти і знищення університетської автономії. Ми — за законне право самим обирати ректора». Для сплеску обурення в колективі університету, в тому числі й у студентському середовищі, були досить серйозні причини, про що вже повідомлялося.

У четвер увечері відбулася зустріч представників студентства з Д.Табачником. Завершилася вона «усною угодою про перемир’я» — міністр пообіцяв, що другого листопада на період до майбутніх виборів призначить виконуючим обов’язки ректора НТУУ «КПІ» М.Згуровського. Голова студради університету Олег Десятов вважає це перемогою колективу університету і, зокрема, студентст­ва. У свою чергу Д.Табачник скористався нагодою «зберегти обличчя» перед трибуною з’їзду працівників освіти.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво