СХІД — СПРАВА ПЕРСПЕКТИВНА - Освіта - dt.ua

СХІД — СПРАВА ПЕРСПЕКТИВНА

21 лютого, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №7, 21 лютого-28 лютого

Через тридцять п’ять років колишній студент із В’єтнаму Нгуєн Ван Ан знову відвідав Донецький національний технічний університет (ДонНТУ)...

Через тридцять п’ять років колишній студент із В’єтнаму Нгуєн Ван Ан знову відвідав Донецький національний технічний університет (ДонНТУ). Факт «післядипломної» ностальгії за альма-матер варто згадати хоча б тому, що далеко не кожен іноземець-випускник електротехнічного факультету, нехай навіть круглий відмінник, стає згодом керівником парламенту. А Нгуєн Ван Ан у себе на батьківщині обіймає високу посаду голови Народних зборів В’єтнаму. У такому ранзі він у Донецьку вперше. Як, утім, члени делегації Народних зборів, що прибули з ним.

І навряд чи причиною представницького візиту стала тільки ностальгія глави парламентської делегації. Хоча колишня співпричетність голови Ана до студентства міста-столиці індустріального краю виявилася вельми доречною. З практичного боку ностальгія теж буде корисною, якщо, звісно, думати про перспективи взаємовідносин між двома країнами. А гості не приховували свого інтересу до можливостей найбільшого вузу України, якому рік тому надано статус національного.

Сьогодні ДонНТУ співробітничає з десятками університетів Європи, США, Китаю, Росії, Австралії. Діють довгострокові цільові програми з підготовки фахівців разом з українськими й зарубіжними підприємствами, серед яких досить назвати «Сіменс» або польсько-американську компанію «Алоєк». В університетських аудиторіях читають лекції українською, російською, англійською, німецькою та французькою мовами. Для цього запрошують професорів із Німеччини, Великобританії, США... Диплом ДонНТУ котирується в європейських країнах, і не випадково на IV світовому конгресі інженерної освіти, що проходив у США, Донецький університет одержав престижну бронзову нагороду.

«ДонНТУ готовий прийняти в’єтнамських студентів на навчання за традиційними й сучасними інженерними професіями», — наголосив ректор ДонНТУ Олександр Мінаєв, відзначаючи при цьому, що освіта й вузівська наука можуть сприяти відновленню промисловості В’єтнаму. Так, уже в найближчому майбутньому на будівництві, освоєнні й експлуатації нової потужної електростанції Ханою будуть потрібні інженерні кадри. В’єтнамські гості говорили, що досвід такого співробітництва є, а це, безумовно, дає серйозні підстави для оптимізму.

Голова Ан не по-протокольному тепло та дружньо радів з успіхів своєї альма-матер і нагородив ректора університету орденом Дружби СРВ. Перед цим керівник вузу вручив високому гостю диплом Почесного доктора ДонНТУ, а в картинній «докторській» галереї вузу встановили портрет Нгуєн Ван Ана.

Здається, цього дня в України додалося друзів. Колись донецький вуз допоміг звестися на ноги в’єтнамському студенту, тепер допоможе відновленню електротехнічної галузі його країни. Як говорить східна мудрість: добре зерно приносить добрі плоди.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво