Проект пам’яті - Освіта - dt.ua

Проект пам’яті

22 квітня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №15, 22 квітня-6 травня

Сьогоднішня молодь прагне активної участі в розв’язанні складних економічних і політичних проблем, вчиться жити за принципами взаєморозуміння й взаємоповаги...

Сьогоднішня молодь прагне активної участі в розв’язанні складних економічних і політичних проблем, вчиться жити за принципами взаєморозуміння й взаємоповаги. Хороший приклад такої взаємодії на міждержавній основі — підписана восени 2004 року угода про співробітництво між школою ім.Крістіана Тімма м.Рендсбурга федеральної землі Шлезвіг-Гольштайн (Німеччина) та Київською спеціалізованою школою №16. Серед напрямів роботи було визначено найголовніший — доля остарбайтерів та в’язнів концтаборів під час Другої світової війни.

З 24 по 30 квітня цього року учні з Німеччини відвідуватимуть Київ і візьмуть участь в міжнародному шкільному та юнацькому конкурсі, який фінансується фондом «Пам’ять та майбутнє». Діти з обох шкіл працюватимуть над темою «Окупація Києва за часів Другої світової війни, пам’ять про це та вшанування загиблих». Робота над проектом продовжиться й у Рендсбурзі під час візиту українських школярів до Німеччини.

Учні ознайомляться з історією окупації Києва, вивчатимуть архівні матеріали, газети тих років, зустрінуться з очевидцями подій Великої Вітчизняної, спробують оцінити матеріальні збитки та кількість жертв під час окупації Києва. Німецька сторона приділятиме особливу увагу питанню, чи брали участь солдати з Рендсбурга та його околиць в окупації Києва.

Окремо вивчатиметься доля забраних на примусову працю до землі Шлезвіг-Гольштайн і особливо до Рендсбурга.

Наступним кроком стане дослідження форм ушанування в Києві і Рендсбурзі пам’яті загиблих — які існують пам’ятники і які зміни відбулись останнім часом, пов’язані з меморіалами Другої світової війни. Діти обговорять і, можливо, реалізують власні пропозиції щодо вшанування пам’яті загиблих.

Було б бажано встановити контакти між колишніми солдатами німецького вермахту та Червоної армії, які воювали за Київ. Для цього планується створення двомовної сторінки в Інтернеті. Проект має завершитись у вересні 2005 року і його результати будуть представлені громадськості як в Києві, так і в Рендсбурзі.

Учасники проекту були б дуже вдячі за пропозиції, документи, розповіді, фото та листи, що стосуються даної тематики. Контактний телефон Київської школи №16 — (044) 430-34-09. Адреса електронної пошти для кореспонденції — savin@web.de.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво