Премії за талант - Освіта - dt.ua

Премії за талант

1 квітня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №12, 1 квітня-8 квітня

За п’ять років існування Фонд інтелектуального співробітництва «Україна — ХХІ століття», очолюв...

За п’ять років існування Фонд інтелектуального співробітництва «Україна — ХХІ століття», очолюваний народним депутатом Богданом Губським, запровадив підтримку обдарованої молоді (особливо з сільської місцевості, малозабезпечених і багатодітних сімей), вручення премій і стипендій імені В.Вернадського; завдяки його зусиллям уперше за останні століття Україна побачила національні святині, пов’язані з ім’ям Богдана Хмельницького. Нині вони знаходяться у закордонних музеях, і фонд уживає заходів до їх повернення на батьківщину.

Тільки у Всеукраїнській універсіаді «Інтелектуал ХХІ століття» щороку беруть участь до 80 тисяч школярів. Переможці вступають у престижні навчальні заклади країни. Ще 60 тисяч юнаків і дівчат беруть участь у щорічному конкурсі «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Тридцять його переможців зараховано до вузів без вступних іспитів. І фонд продовжує опікуватися своїми лауреатами, виплачуючи їм щомісячні стипендії.

Загалом за п’ять років премії ім. В.Вернадського вручили 85 діячам науки та культури: Миколі Амосову, Борису Патону, Івану Дзюбі, Ніні Матвієнко, Олександрові Білашу, Миколі Вінграновському та багатьом іншим. А минулого тижня віншували лауреатів за 2004 рік. Ними стали академік, біохімік Максим Гулий, ректор Львівського університету Іван Вакарчук, поетеса Ліна Костенко, директор школи на Івано-Франківщині Петро Лосюк, журналіст, письменник, редактор газети «Сільські вісті» Іван Сподаренко, директор Інституту хірургії і трансплантології Валерій Саєнко. А дев’ять молодих людей (деякі з них зображені на фото) одержали стипендію імені В.Вернадського.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво