«Премікс» пахне... криміналом - Освіта - dt.ua

«Премікс» пахне... криміналом

15 квітня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 15 квітня-22 квітня

4 квітня нинішнього року прес-служба прокурора Закарпаття поширила інформацію, що стосується гучної справи, пов’язаної з імпортом в Україну промислових відходів із Угорщини (див...

4 квітня нинішнього року прес-служба прокурора Закарпаття поширила інформацію, що стосується гучної справи, пов’язаної з імпортом в Україну промислових відходів із Угорщини (див. публікацію «Час нещасливих знахідок», «ДТ», № 13, 2005 р.). За уточненими даними, протягом 2001—2005 років залізницею з Угорщини в Україну було завезено понад 4 тис. тонн шкідливих промислових відходів, які зберігалися в мішках типу «Біг-бег». Більшу частину їх ввозили під виглядом сировини для гумової промисловості «Премікс». За попередніми даними, порошкоподібну речовину під цією назвою отримано шляхом змішування різних мінеральних речовин із додаванням органічних та неорганічних сполук (відповідно до сертифіката — 35 видів речовин). Остаточних результатів експертизи з приводу шкідливості цієї речовини ще не отримано, але, за попередніми висновками Інституту гігієни і медичної екології ім. А.Марзєєва, ці промислові відходи не можна розміщувати на території промислових майданчиків, окрім хімічних підприємств і виробництв гумово-технічних виробів. Мінімальні розміри санітарно-захисної зони для такого виду виробництв установлені на рівні не менш як 300 м.

Порушуючи всі зазначені норми, працівники ПП «Озон», які не мають власного складського приміщення для зберігання хімічних речовин, навмисне ввели в оману керівників кількох берегівських підприємств. Запевнивши тих у нешкідливості зазначених речовин, не пред’явивши підтверджувальних документів, звезли промислові відходи на відкритий майданчик цих підприємств. Встановлено, що таким чином у Берегівський район було завезено не менш як 500 тонн недосліджених хімічних речовин.

Розглянувши матеріали наглядової перевірки з питань законності ввезення з Угорської Республіки приватним підприємством «Озон» і зберігання на території Берегівського району промислових відходів, прокурор Закарпатської області Юрій Бенца порушив кримінальну справу за фактами забруднення земель і атмосферного повітря речовинами та промисловими відходами, шкідливими для життя й здоров’я людей і довкілля (ч.1 ст. 239 і ч.1 ст. 241 КК України). Досудове слідство у цій справі доручено проводити берегівському міжрайонному прокурору, повідомляє прес-служба прокурора Закарпаття.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво