По розумне, але не добре? - Освіта - dt.ua

По розумне, але не добре?

27 серпня, 2004, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 27 серпня-3 вересня

Кількість американських студентів, котрі їдуть навчатися за кордон, цього року, за попередніми оцінками, сягне 160 тисяч — удвічі більше, ніж десять років тому...

Кількість американських студентів, котрі їдуть навчатися за кордон, цього року, за попередніми оцінками, сягне 160 тисяч — удвічі більше, ніж десять років тому. Значною мірою прагнення здобути європейську освіту зумовлюється міркуваннями безпеки. І хоча американські студенти тікають до Європи від загрози терактів, із собою вони несуть загрозу хуліганських витівок і недисциплінованої поведінки. Пиятики, бійки, оргії, зловживання наркотиками — цим у студентському житті грішать не лише американці. Але саме у витівках американських студентів, які демонструють неповагу до чужих звичаїв і переконань, зневажання інтересів інших народів, європейці вбачають продовження офіційної політики США.

Примітно, що вдарили на сполох самі американці. Так, у червні цього року на форумі, скликаному Асоціацією сприяння освіті за кордоном, яка об’єднує представників двохсот американських коледжів, прийняли рішення про запровадження внутрішніх правил поведінки, які не дозволять хуліганам і дебоширам виїздити на навчання за кордон. Проте суперечливі питання більшість коледжів воліє вирішувати суто конфіденційно, побоюючись, з одного боку, судових позовів, а з іншого — зіпсованої репутації. Однак усе більше американських навчальних закладів вимагають від студентів підписати спеціальний контракт, що передбачає штрафні або інші дисциплінарні санкції за погану поведінку, а також можливість дострокового повернення їх на батьківщину.

Чимало суперечок викликає питання, чи треба сповіщати про такі випадки батьків студіоза, котрий проштрафився. З одного боку — горезвісне американське privacy, з іншого — все більше американських чиновників воліють одержати позов про порушення конфіденційності від самих студентів, аніж вислуховувати дорікання батьків, чиї діти на чужині потрапили в халепу, а їм про це навіть не повідомили. Адже відповідати за свої витівки «золотій» американській молоді доводиться за місцевими законами, з якими вони переважно анітрохи не знайомі та які часто-густо виявляються суворішими, ніж американські.

…Нині за кордон від’їжджають майбутні інженери, математики, бізнесмени, байдужі навіть до американської культури, не кажучи вже про європейську. Пропозиція відвідати місцевий музей, нехай це навіть буде Лувр, викликає у них стійке неприйняття й протест...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво