Названо 200 найкращих вузів України 2007 року

Поділитися
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» очолив рейтинг 200...

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» очолив рейтинг 200 найкращих вузів України, складений кафедрою ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз й інформатика» за підсумками 2007 року.

За допомогою визнаної в світі методики рейтингування експерти ЮНЕСКО оцінили науково-педагогічний потенціал, якість підготовки студентів, міжнародну діяльність і визнання українських вузів за кордоном за станом на кінець 2007 року.

КПІ отримав найкращий показник міжнародного визнання (18 балів), хоча за науково-педагогічним потенціалом (41 бал) і якістю навчання (16) зайняв другу позицію. Загальна оцінка вузу — 75 балів.

На друге місце опустився лідер рейтингу 2006 року Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (71 бал). У нього найкращий показник оцінки якості науково-педагогічного потенціалу (48), проте він поступається КПІ в якості навчання (12), а в рейтингу міжнародного визнання займає тільки четверте місце (11 балів).

З одинадцятого на третє місце піднявся Національний медичний університет ім. Олександра Богомольця (43), отримавши високу оцінку якості науково-педагогічного потенціалу (34), але помітно поступаючись вузам-лідерам у якості навчання (4) та рівні міжнародного визнання (5).

З третього на четверте місце опустився Національний університет «Києво-могилянська академія» (34). На п’ятому місці — Харківський національний університет ім. Василя Каразіна (31).

Шосте місце зайняв Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (30), сьоме — Національний аграрний університет (29), який, на думку експертів, продемонстрував найкращу якість навчання (17).

На восьмому місці — Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого (28), на дев’ятому – Національний лісотехнічний університет України (23). Замикає десятку лідерів рейтингу Донецький національний університет (22).

Для участі в проекті було запрошено всі вищі навчальні заклади України III, IV рівнів акредитації. Для вузів, які не надали даних про свою діяльність, рейтинги не визначалися.

У дослідженні використовувалися дані вузів, завірені підписами ректорів, інформація з веб-сайтів міжнародних асоціацій університетів, дані з довідника Міністерства освіти й науки України та з бази даних інформаційно-виробничої системи «Освіта».

Для максимальної об’єктивності визначення рейтингів вузів застосовувалися лише показники, що мають однозначне трактування, можуть бути легко перевірені представниками громадськості і за якими можна порівнювати між собою університети, що належать до різних груп.

Докладніше про проект читайте у статті Олесі Леновицької «Визначення університетських рейтингів «Топ-200 Україна» за 2007 рік» у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі