ІСТОРІЯ ОДНОГО ПОДАРУНКА, АБО ЗІПСОВАНИЙ МІКРОФОН…

Поділитися
Вже стало традицією до свят і знаменних дат дарувати подарунки певним категоріям наших громадян. ...

Вже стало традицією до свят і знаменних дат дарувати подарунки певним категоріям наших громадян. Як правило, такий подарунок підноситься від імені великого чиновника, депутата, кандидата в депутати чи багатого підприємця, котрий має свої політичні інтереси. Залишимо моральний аспект справи, хоча і він викликає інтерес. Особливо, якщо презент вручається від імені кандидата в депутати чи, скажімо, держчиновника, котрий напевно витратив на цю благу загалом справу не власні гроші. У цьому випадку логічніше було б говорити про подарунок від жителів того чи іншого району, міста, області, податкові виплати котрих і дозволили витратити гроші на благодійність.

1 вересня — в День знань усі київські першокласники одержали традиційний подарунок від міськадміністрації. Деяким школам пощастило більше — їх вшанували своєю увагою ще й представники місцевої, районної влади. А, наприклад, на урочистій лінійці 71-ї столичної школи дітям вручили подарунковий набір не лише від міськадміністрації, а й, як вони зрозуміли, від Президента країни. При цьому другий, хоч і дещо дублював перший, але помітно різнився обсягом і складом умісту: більша частина шкільного приладдя була імпортного виробництва. (А як же із захистом вітчизняного виробника?)

Чутки про «великий» президентський подарунок для першокласників пішли гуляти містом, викликаючи цілком закономірні запитання. Тому ми передусім спробували з’ясувати, а чи був такий подарунок насправді? Зателефонувавши в багато столичних шкіл, ми почули, що в жодній із них про президентські подарунки нічого не знають.

В адміністрації Президента України також здивувалися інформації про такий подарунок і порадили зв’язатися з міським управлінням освіти і Міністерством освіти й науки України. У міністерстві пояснили, що ніяких «президентських» наборів українські школярі не одержували, а школи як можуть, так і підтримують винятково місцеві власті. Заступник начальника головного управління освіти столичної міськдержадміністрації Раїса Сидорова повідомила таке:

— Всі київські першокласники одержали подарунки від міста: альбом для малювання, зошити в клітинку і лінієчку, пенал із ручкою і олівцем, кольоровий папір, фломастери і щоденник першокласника, спеціально випущений міськадміністрацією за програмою «Столична освіта». Крім того, цього року всі перші класи були обладнані новими партами, діти з малозабезпечених сімей і сироти, крім звичайного набору учнівського приладдя, одержали шкільну форму. У 50 школах проведуть пілотний проект, що передбачає знайомство першокласників із світом комп’ютерів й інформатики. Для цього навіть випущено підручник, який так і називається: «Комп’ютерна грамота». Як і в попередні роки, міськадміністрація виділяє кошти на харчування школярів: вони щодня одержуватимуть молоко або сік із булочкою (пряником). Приблизно в 50% шкіл поряд із подарунками від мерії першокласники одержали набори від місцевих депутатів. Так було й у 71-й школі, але, вочевидь, сталася якась помилка в інформуванні батьків і учнів.

Цю інформацію підтвердив і директор 71-ї середньої школи з поглибленим вивчанням англійської мови Галина Дмитрієва:

— Наші першокласники одержали подарунки від адміністрації міста і від депутата міськради Дмитра Андрієвського, котрий уже не перший рік допомагає школі. Очевидно, сталося непорозуміння, на урочистій лінійці барахлив мікрофон.

— А взагалі, чи отримує школа якусь допомогу від держави, окрім стандартного бюджетного фінансування?

— Звісно, цього року від адміністрації міста ми одержали меблі для двох перших класів, уже підписано наказ про виділення школі мультимедійної системи, що дозволить проводити уроки з використанням сучасних інформаційних технологій. Торік у школі було оновлено бойлерну, утеплено вікна. За рахунок міста також зроблено ремонт фасаду: поклали, де потрібно, плитку, склоблоки. Від держави діти одержують шкільні підручники — протягом вересня ними мають укомплектувати всі класи.

Словом, усьому виною несправний мікрофон, і ніяких подарунків від Президента 550 тисяч українських першокласників 1 вересня не одержували. А шкода! Адже далеко не кожен місцевий орган влади має можливість опікуватися навчальними закладами, допомагати їм із ремонтом, меблями, шкільним обладнанням. Далеко не всім школам допомагають місцеві депутати чи спонсори. Тим часом у глибинці в багатьох сімей немає можливості належним чином спорядити свого першокласника до школи, зробити цей день, що знаменує новий етап у житті маляти, по-справжньому святковим. Батьки змушені заощаджувати на дорогій нині шкільній і спортивній формі, діти часто ходять у школу голодні, — що вже казати про комп’ютерні класи і мультимедійні системи. Сьогодні українським навчальним закладам украй необхідна цільова державна допомога — адже навіть найбільш забезпечені батьки не в змозі обладнувати школу відповідно до сучасних світових стандартів навчання. Тож подарунок від Президента став би для багатьох дуже доречним...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі