INTERTOOL ЯК ДВИГУН ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ МІЖНАРОДНИЙ ФОНД ОГОЛОСИВ ПРО ПІДТРИМКУ ТИХ, ХТО ЗАБЕЗПЕЧИТЬ УКРАЇНІ «ПРОРИВ» У ЧИСЛО РОЗВИНЕНИХ КРАЇН

Поділитися
Майбутнє України — не в постачанні дешевої сировини чи дешевої робочої сили, а в розвитку високих технологій, у цьому єдині і кандидати наук, і депутати парламенту...

Майбутнє України — не в постачанні дешевої сировини чи дешевої робочої сили, а в розвитку високих технологій, у цьому єдині і кандидати наук, і депутати парламенту. Але, на жаль, держава вже давно не може достойно підтримувати вітчизняну науку.

У такій ситуації кожне додаткове фінансове джерело — на користь справі. Одним із них може стати Міжнародний фонд «INTERTOOL — сприяння високим промисловим технологіям».

Пріоритетом діяльності фонду INTERTOOL оголошено розвиток в Україні високих технологій у галузі промисловості. Зокрема, фонд щороку надаватиме гранти українським ученим за найпередовіші й найефективніші розробки. Інакше кажучи, він став фактично єдиною в країні донорською організацією, котра заявила, що цілеспрямовано працюватиме в цьому напрямі.

Певні плюси закладено вже в структурі фонду — це недержавна організація, тобто він не залежить від наявності грошей у бюджеті. При цьому фондом не розпоряджається одноосібно якась одна приватна структура з усіма інтересами, що з цього випливають. Фонд INTERTOOL створили українські й закордонні партнери — австрійська фірма MSI, яка займається організацією спеціалізованих виставок високотехнологічних інструментів та обладнання INTERTOOL у країнах СНД, Український союз промисловців і підприємців, Держкомітет промислової політики України.

Минулого тижня фонд вручив гранти першим лауреатам. Ними стали директор Українського науково-дослідного інституту авіаційної технології, доктор технічних наук Георгій Кривов і заступник директора Інституту електрозварювання ім.Є.Патона, академік НАН України Сергій Кучук- Яценко.

У світі практично немає аналогів розробці Інституту електрозварювання ім.Є.Патона в галузі контактного зварювання залізничних рейок у польових умовах. Технологія зварювання дозволяє прокладати так звані безстикові рейки, що особливо актуально для надшвидкісних магістралей.

Фонд INTERTOOL також оцінив створене інститутом нове покоління рейкозварювальних машин типу К-920, К-921, К-1000 для зварювання в польових умовах. Тільки з 1997 по 1999 рік патонівці розробили три модифікації машин нового покоління, що дозволяють зварювати рейки прямо на місці будівництва магістралі.

Методи й машини, розроблені інститутом, застосовуються як в Україні, так і за кордоном. Нині близько 200 машин працюють у різних регіонах світу. Приміром, ними зварено рейки метрополітену у Вашингтоні. Як наголосив під час вручення грантів один із засновників фонду INTERTOOL — президент австрійської фірми MSI Крістофер Шимонюк, «Україна була і залишається країною високого науково-технічного потенціалу, і створений нами фонд сприятиме тому, щоб вона посіла гідне місце на західних ринках».

Українському НДІ авіаційної технології (УкрНДІАТ) фонд надав грант за розробку принципово нової концепції реорганізації виробництва, спрямованої на зниження енерго- й матеріалоємності шляхом створення локальних виробничих структур. Як розповів голова правління УкрНДІАТ Георгій Кривов, концепція передбачає створення проблемно-орієнтованих комплексів технологічного оснащення виробництв, що застосовуються у важкому машинобудуванні й авіабудуванні, у паливно-енергетичному комплексі. За його словами, «створення таких комплексів дозволяє вдосконалити весь технологічний ланцюжок на підприємстві — від системи енергозабезпечення до конкретного верстата. Внаслідок цього підвищується якість продукції, знижуються витрати на її виробництво (приміром, економія електроенергії становить до 30%) і, відповідно, її ціна».

Реалізація цієї концепції особливо актуальна для підприємств, що планують нарощувати обсяги виробництва, впроваджувати високотехноло-гічну продукцію, виходити на зовнішні ринки. Зараз вона реалізується на Харківському машинобудівному заводі «ФЕД». При цьому УкрНДІАТ пропонує не тільки концепцію, а й сам шукає варіанти фінансування реалізації її на кожному конкретному заводі. Зокрема, на «ФЕДі» системи впроваджуються за рахунок кредитної лінії ЄБРР.

До слова про те, що зайва копійка ніколи не буває зайвою. За словами Г.Кривова, за рахунок гранту Міжнародного фонду INTERTOOL наприкінці року буде премійовано найцікавіші роботи молодих фахівців УкрНДІАТ. Приблизно на те ж використовують грант і в Інституті електрозварювання ім. Є.Патона. «Гранти», котрі почав вручати фонд, — це маленькі, але найчастіше дуже необхідні цеглинки у справу підтримки високих технологій в Україні», — зауважив Георгій Кривов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі