Іменні стипендії для «мобільних» студентів

Поділитися
На тренуванні зі стрільби з лука третьокурсниця Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій (ДУІКТ) Мілана Калініченко була трохи неуважною...

На тренуванні зі стрільби з лука третьокурсниця Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій (ДУІКТ) Мілана Калініченко була трохи неуважною. А потім одразу заквапилася додому, відмовившись від пропозиції подружок посидіти в кав’ярні за філіжанкою кави. Останнім часом вона намагалася вирішити непросту для себе проблему — постійно міркувала над тим, від чого варто відмовитися насамперед — від тренувань і змагань чи від сидіння до півночі над книжками й рефератами. На третьому курсі багато студентів намагаються влаштуватися на яку-небудь роботу, але в університеті, де вона навчається, відвідування строго контролюється, потрібно шукати варіант із неповною зайнятістю, бажано у вечірній час, щоб не пропускати заняття. Відтоді як залишилася сама з молодшим братом, Мілана звикла розраховувати тільки на власні сили. Стрільба з лука, якою вона займається з дитинства, навчила терпіння, а також уміння точно влучати в ціль за будь-яких обставин.

— Напевно, тому Мілані Калініченко і вдається так багато й у навчанні, й у спорті, — розповідає проректор ДУІКТ професор Анатолій Байраковський. — Вона навчається на третьому курсі факультету інформаційних технологій, досягла відмінних успіхів, відчувається її прагнення стати освіченим, висококласним фахівцем. Тому, коли висували кандидатів на іменну стипендію від компанії «Київстар», Мілана, звісно, ввійшла до списку претендентів. А загалом у нас шість студентів різних факультетів одержують цього навчального року «київстарівську» стипендію. Для юнаків і дівчат це не просто матеріальна підтримка, а й престиж, адже вони — майбутні фахівці інформаційно-комунікаційних технологій.

Щоб одержати стипендію від компанії «Київстар», не достатньо бути просто старанним студентом — її призначають за високі успіхи в навчанні, активну участь у науковій і громадській роботі. Певне, комісії нелегко було визначитися — хороших студентів в університеті багато, обрати кращих не так просто. Але, здається, із завданням упоралися — кожен стипендіат має особливі успіхи й у науковій діяльності, й у громадській. Мілана Калініченко не мислить себе без спорту, вона — член Національної збірної команди України зі стрільби з лука, яка торік стала призером кубку Європи і чемпіоном Європи. Іменна стипендія приспіла дуже вчасно, Мілана продовжує тренуватися і, як і раніше, сидить допізна над книжками.

Наталя Дідик, студентка третього курсу факультету телекомунікацій, не пропускає наукових семінарів і конференцій — вона готує досить фундаментальні, як для студентки, доповіді, друкується у наукових збірниках. А ще дівчина займається танцями в хореографічному гуртку і встигає брати участь у студентському самоврядуванні. Така активність не залишилася непоміченою — Наталя цього року стала стипендіаткою компанії «Київстар».

Вчитися в університеті інформаційно-комунікаційних технологій нелегко: програма насичена, дисципліни серйозні, а вимоги дуже суворі. Модульно-рейтингова система відповідно до Болонської декларації, як відомо, передбачає збільшення часу на самостійну підготовку студентів, змушує їх більше працювати в бібліотеці. За словами п’ятикурсника Олександра Кічка, спочатку було важко, але незабаром студенти навчилися самостійно працювати, тим паче, що в університеті багатий бібліотечний фонд. Ці навички допомагають не тільки в навчанні, а й у роботі — Олександр як початківець робить свої перші кроки на ДП «Укркосмос». Для юнаків іменна стипендія від лідера мобільного зв’язку — це, крім іншого, підвищення їхнього рейтингу, можливість почуватися дорослішими, матеріально незалежними. Вони потай сподіваються, що це зіграє свою роль у майбутньому, коли прийде час влаштовуватися на роботу — адже дуже багато випускників працюють саме в «Київстарі».

Особливість підготовки спеціалістів інформаційно-комунікаційних технологій полягає, напевно, ще й у тому, що ніяк не можна обійтися без сучасної науково-технічної бази. Навчати студентів на устаткуванні, яке у процвітаючих фірмах вважається учорашнім днем, звісно, можна, але кому потім потрібні такі кадри? Адже немає нічого гіршого, ніж переучувати спеціаліста з дипломом. ДУІКТ по праву пишається комплексом, до якого входять центр дистанційного навчання, комп’ютерні класи і комп’ютерний навчальний центр, електронна бібліотека, лабораторії, обладнані сучасною телекомунікаційною технікою, і багато іншого. Але молодим спеціалістам потрібна реальна практика — студенти намагаються потрапити на стажування до філій «Київстару», де вони мають можливість ознайомитися з новими інформаційними технологіями і телекомунікаційною технікою останнього покоління, випробувати свої сили і навчитися працювати в команді.

До речі, таке взаємовигідне співробітництво давно практикується у багатьох країнах світу.

Компанія «Київстар», підтримуючи університети загалом і студентів зокрема, подає гарний приклад соціальної відповідальності вітчизняного бізнесу. Її контакти, звісно ж, не обмежуються лише одним столичним вузом. Активно розвиваються партнерські відносини з Дніпропетровським національним університетом, Одеською академією зв’язку імені Попова, Донецьким національним університетом, Донецьким національним технічним університетом, Харківським національним університетом, Севастопольським національним технічним університетом, «Львівською політехнікою» і Вінницьким національним технічним університетом. По шість студентів у кожному з цих вузів одержують цього навчального року «мобільну» стипендію, яка залежно від успіхів кожного коливається від 200 до 400 гривень. Така програма реалізується з прицілом на майбутнє — адже саме студенти, на думку президента компанії «Київстар» Ігоря Литовченка, є найбільш прогресивною частиною соціуму: «Підтримуючи їх, ми тим самим робимо свій внесок у розвиток українського суспільства, формуємо інтелектуальну еліту. Виховання висококваліфікованих спеціалістів піде на користь усій галузі. Ми вважаємо, що стипендії дозволять студентам більше зосередитися на навчанні й самореалізації заради того, щоб із допомогою своїх наукових напрацювань зробити майбутнє нашої країни кращим».

Нині лише деякі кулібіни-одинаки можуть похвалитися конкурентоспроможними розробками і технологіями, але ж не так давно Україну цінували за її науково-технічний потенціал, а підтримувати його в майбутньому дозволять, мабуть, лише кваліфіковано навчені кадри — наші нинішні студенти. Тепер у них з’явилася можливість не просто здобути освіту, а й займатися науковою діяльністю. У світі багато абсолютно фантастичних, на перший погляд, теорій зароджувалися саме у студентських лабораторіях, аби потім, нехай і через багато років, втілитися в життя. І дуже важливо підтримати студентів у період їхніх наукових фантазій і творчих пошуків, на що, власне, і спрямована стипендіальна програма, яку реалізує компанія «Київстар».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі