Експерт: Врахування середнього балу атестата під час вступу спровокувало масову підробку оцінок у класних журналах - Освіта - dt.ua

Експерт: Врахування середнього балу атестата під час вступу спровокувало масову підробку оцінок у класних журналах

4 червня, 2010, 18:30 Роздрукувати Випуск №21, 4 червня-11 червня

Врахування середнього балу атестата під час вступу до ВНЗ спровокувало масову підробку оцінок у к...

Врахування середнього балу атестата під час вступу до ВНЗ спровокувало масову підробку оцінок у класних журналах, про що свідчить необгрунтоване різке зростання їх продажу наприкінці навчального року, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» керівник проекту журналу «Вісник ТІМО» Віктор Гудзинський.

«З жовтня минулого і по березень поточного року за ініціативою редакції журналу «Вісник ТІМО» було проведено «Моніторингове дослідження якості системи формування контингенту студентів ВНЗ України на основі ЗНО абітурієнтів». Для того, щоб отримати результат, ми об'єднали базу даних УЦОЯО (а у 2009-му на ЗНО реєструвалися 460710 абітурієнтів) із результатами онлайн системи «Вступ», а також розіслали запрошення взяти участь у дослідженні 70 вузам, попросивши надати дані про здачу першої та другої сесій першокурсниками», - розповів експерт.

Редакцію журналу цікавило, наскільки середній бал шкільного атестата і результати ЗНО дозволяють прогнозувати успішність навчання у вузі.

«Якраз у цей час Д.Табачник, ставши міністром науки і освіти, запропонував враховувати середній бал атестата. Згідно з нашим дослідженням, якщо до результатів ЗНО додати середній бал атестата, то по більшості предметів і напряму підготовки це дійсно дає можливість краще прогнозувати подальшу успішність у вузі. З одним нюансом — якщо ніхто не намагатиметься коректувати середній бал атестата. За останні три роки шкільний атестат став достатньо об'єктивним, оскільки не було необхідності його коректувати», - вважає Гудзинський.

Після нововведення Табачника редакція розіслала на адресу найбільших фірм—торгівців шкільним приладдям, запити про кількість реалізованих класних журналів. Так, за березень—травень 2010 року їх продаж збільшився на 23—30% порівняно з аналогічним періодом 2009 року.

«Факт дивовижний, оскільки, по-перше, у зв'язку із загальним погіршенням демографічної ситуації кількість учнів у 2011 році зменшиться, а по-друге, подібні закупівлі школи, як правило, роблять перед початком навчального року, а не в кінці, - сказав експерт.  – Таким чином, збільшення кількості продажу цього шкільного атрибуту можна розцінювати як спробу багатьох шкіл переписати класні журнали попередніх років із тим, аби штучно підняти середній бал атестата, який став тепер заліковим під час вступу до вузів».

Докладніше про це читайте в статті Алли Котляр «Класний журнал на продаж» у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво