Експерт: Врахування середнього балу атестата під час вступу спровокувало масову підробку оцінок у класних журналах

Поділитися
Врахування середнього балу атестата під час вступу до ВНЗ спровокувало масову підробку оцінок у к...

Врахування середнього балу атестата під час вступу до ВНЗ спровокувало масову підробку оцінок у класних журналах, про що свідчить необгрунтоване різке зростання їх продажу наприкінці навчального року, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» керівник проекту журналу «Вісник ТІМО» Віктор Гудзинський.

«З жовтня минулого і по березень поточного року за ініціативою редакції журналу «Вісник ТІМО» було проведено «Моніторингове дослідження якості системи формування контингенту студентів ВНЗ України на основі ЗНО абітурієнтів». Для того, щоб отримати результат, ми об'єднали базу даних УЦОЯО (а у 2009-му на ЗНО реєструвалися 460710 абітурієнтів) із результатами онлайн системи «Вступ», а також розіслали запрошення взяти участь у дослідженні 70 вузам, попросивши надати дані про здачу першої та другої сесій першокурсниками», - розповів експерт.

Редакцію журналу цікавило, наскільки середній бал шкільного атестата і результати ЗНО дозволяють прогнозувати успішність навчання у вузі.

«Якраз у цей час Д.Табачник, ставши міністром науки і освіти, запропонував враховувати середній бал атестата. Згідно з нашим дослідженням, якщо до результатів ЗНО додати середній бал атестата, то по більшості предметів і напряму підготовки це дійсно дає можливість краще прогнозувати подальшу успішність у вузі. З одним нюансом — якщо ніхто не намагатиметься коректувати середній бал атестата. За останні три роки шкільний атестат став достатньо об'єктивним, оскільки не було необхідності його коректувати», - вважає Гудзинський.

Після нововведення Табачника редакція розіслала на адресу найбільших фірм—торгівців шкільним приладдям, запити про кількість реалізованих класних журналів. Так, за березень—травень 2010 року їх продаж збільшився на 23—30% порівняно з аналогічним періодом 2009 року.

«Факт дивовижний, оскільки, по-перше, у зв'язку із загальним погіршенням демографічної ситуації кількість учнів у 2011 році зменшиться, а по-друге, подібні закупівлі школи, як правило, роблять перед початком навчального року, а не в кінці, - сказав експерт. – Таким чином, збільшення кількості продажу цього шкільного атрибуту можна розцінювати як спробу багатьох шкіл переписати класні журнали попередніх років із тим, аби штучно підняти середній бал атестата, який став тепер заліковим під час вступу до вузів».

Докладніше про це читайте в статті Алли Котляр «Класний журнал на продаж» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі