ЧЕРЕЗ МИНУЛЕ БАЧИТИ МАЙБУТНЄ - Освіта - dt.ua

ЧЕРЕЗ МИНУЛЕ БАЧИТИ МАЙБУТНЄ

7 лютого, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №5, 7 лютого-14 лютого

Рівно сто років назад Київський політех випустив своїх перших інженерів. По-різному можна оцінювати важливість і актуальність цієї дати для сучасника...

Екзаменаційна комісія під головуванням Д.Менделєєва на першому випуску студентів КПІ в 1903 р. (сидять зліва направо: проф. Є.Вотчал, проф. А.Ключарев, проф. П.Сльозкин, проф. Д.Менделєєв, проф. Н.Чирвінський, проф. К.Шиндлер)
Екзаменаційна комісія під головуванням Д.Менделєєва на першому випуску студентів КПІ в 1903 р. (сидять зліва направо: проф. Є.Вотчал, проф. А.Ключарев, проф. П.Сльозкин, проф. Д.Менделєєв, проф. Н.Чирвінський, проф. К.Шиндлер)

Рівно сто років назад Київський політех випустив своїх перших інженерів. По-різному можна оцінювати важливість і актуальність цієї дати для сучасника. Важливо інше: пам’ять про перших, про тих, хто закладав основи столичної політехніки сьогодення, а отже, і майбутнього.

У ХХІ століття НТУУ «Київський політехнічний інститут» увійшов потужно й динамічно. Сьогодні — це найбільший технічний університет Європи, справжній флагман вітчизняної технічної освіти в Україні, могутній навчально-науковий комплекс із 28 факультетами й інститутами, 13 науково-дослідними інститутами, технопарком «Київська політехніка», Українським центром дистанційного навчання, найкращою серед вузів України науково-технічною бібліотекою, політехнічним музеєм. У стінах «КПІ» навчаються близько 40 тисяч студентів, зокрема 1000 студентів-іноземців із 50 країн світу. Підготовка фахівців ведеться за 38 бакалаврськими напрямами й з 113 спеціальностями. Розвиваючи концепцію гуманізації освіти, тобто її максимального наближення до людини, у Київському політехнічному створені, успішно функціонують і здобули величезну популярність такі факультети гуманітарного профілю, як права, лінгвістики, фізичної культури та спорту, менеджменту й маркетингу, соціології.

Розмаїття, насиченість і змістовність університетського життя вражають. Але хоч би яким напруженим було це життя, традиції Київської політехніки залишаються й оберігаються.

— Ми з трепетом і гордістю оберігаємо традиції та спадщину минулого і разом з тим з упевненістю дивимося в майбутнє, — говорить ректор НТУУ «КПІ» академік Національної академії наук України М.Згуровський. Ми пам’ятаємо, що сьогоднішній день завтра — уже вчорашній, і він належить історії. Ми пишаємося нашими випускниками. Серед них видатні вчені, державні діячі, політики. Київський політехнічний інститут за 104 роки свого існування випустив понад 250 тисяч бакалаврів, спеціалістів, магістрів. Підготував понад 6000 кандидатів і майже 700 докторів наук. Наступність поколінь триває. Нашим випускникам доведеться працювати на грандіозніших обширах: не лише уся Україна — весь світ стануть полем їхньої діяльності. І дуже хочеться вірити, що випускники КПІ побудують нашу країну великою, могутньою, гарною.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво