ЗВОРОТНІЙ БІК 10 КОПІЙОК НОВІ ТАРИФНІ ПЛАНИ Й АКЦІЇ ОПЕРАТОРІВ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ БЕЗ РЕАЛЬНОГО ЗНИЖЕННЯ ЦІН, АЛЕ НА ШЛЯХУ ДО ВЗАЄМОРОЗРАХУНКІВ

Поділитися
Плата за вхідні, з’єднання та інші головні болі Цього року оператори вже не «збивають із ніг» новими тарифними планами, а тихо святкують свої ювілеї...

Плата за вхідні, з’єднання та інші головні болі

Цього року оператори вже не «збивають із ніг» новими тарифними планами, а тихо святкують свої ювілеї. Так, на честь свого 10-річчя «найстаріший» оператор UMC організував новий тарифний план «Ювілейний» для користувачів послуг передплаченого сервісу Sim-Sim, і виявився він присвяченим 10 копійкам — «Дешевше не буває». Дійсно, ще жоден оператор не заявляв про такі низькі ціни, тим більше для передоплачених послуг. Хоча саме це поняття вже можна вважати таким, що себе вичерпало. Оскільки абонент купує картку, яка має обмежений термін дії, і виходить, по суті, та ж сама абонплата — як мінімум 25 гривень на місяць. Як завжди, будь-яка монета має зворотній бік, у тому числі й 10-копійчана. А правда життя така, що цим планом може скористатись хіба що школяр, зв’язуючись зі своїми батьками (у Sim-Sim-сім’ї) і бавлячись SMSками (SMS — сервіс коротких повідомлень) по 10 копійок за штуку. Телефонувати ж комусь іншому влетить ось у таку «копієчку» — 2,49 грн./хв. На початку дії акції не було навіть особливих тарифів для дзвінків усередині мережі, але потім схаменулися і встановили. Так само згадали і про забуту копійку в UMC-сім’ї.

Не слід також скидати з рахунків і те, що до всіх викликів приплюсовується 16 коп. за з’єднання — особливий винахід деяких вітчизняних операторів. Нехай, коли було безкоштовних чотири секунди. А тепер дві — вкластися в них, щоб перевірити правильність з’єднання, можуть лише чемпіони зі швидкісної розмови на мобільних телефонах. Навіщо ж тоді брати цю плату? Логічніше скасувати безкоштовні секунди і разом із ними плату за з’єднання!

І, нарешті, коли оператори домовляться між собою, щоб абоненти не платили двічі за одну розмову? Тільки після набуття чинності законом про безкоштовні вхідні? Питання залишається відкритим. Хоча позитивні тенденції вже є. Вони помітні в деяких тарифних планах компанії Golden Telecom із безкоштовними вхідними від інших операторів. На думку В’ячеслава Федченка, PR-менеджера компанії, багато в цьому питанні має прояснитися в найближчі два-три місяці. Його думку поділяє й Ольга Панченко, провідний фахівець із маркетингу WellCOM: «Зараз розробка порядку проведення взаєморозрахунків між операторами мереж телефонного зв’язку загального користування й операторами мобільного зв’язку перебуває в завершальній стадії. Після введення в дію цього порядку з’явиться можливість укласти договір між операторами телефонного зв’язку. Тоді абоненти платитимуть лише за свої вихідні дзвінки».

Між Європою та Росією

Попри переконання, нібито у нас ледь не найвищі ціни в Європі, це далеко не так. Аналіз тарифної політики деяких європейських операторів довів, що ціни там за хвилину розмови дуже відрізняються — від 15 до 60 центів. Як правило, завищені ціни на дзвінки іншим операторам, а місцеві і внутрішньомережні — нижчі. При цьому тарифні плани так само далеко не прозорі, рясніють зірочками й численними виносками з примітками, а розміри абонплати в середньому перевищують наші. Зате помітно нижчі тарифи на міжнародний зв’язок, хоча це поняття відносне, особливо в межах Європейського Союзу.

І, звісно, безкоштовні вхідні, точніше, про які вже просто ніхто й не згадує. Відразу зауважу, що американський ринок, на який можуть посилатися прибічники платних вхідних, не вивчався. Але не слід забувати, що там переважає не GSM, а інші стандарти стільникового зв’язку, яким входу на вітчизняний ринок немає. Винятком в Україні є хіба що компанія DCC, чия мережа побудована на американському стандарті D-AMPS.

А ось ситуація з SMS прямо протилежна. У розвинених країнах Європи ціна на одне повідомлення сягає 22 центів. І пов’язано це з великою кількістю пересланих SMSок. Так, за даними GSM-Асоціації, за весь 2002 рік у світі було відправлено понад 360 мільярдів текстових повідомлень, із них переважна більшість в країнах Європи. Тому європейські оператори спокійно йдуть на підвищення цін на SMS.

У Росії ж ціни на мобільний зв’язок дійсно суттєво нижчі. Хоча теж є свої особливості, пов’язані з величезною територією. Наприклад, якщо брати московський ринок, то по ньому телефонувати буде дешево (на рівні 15 центів), та й SMS за нашу ціну, але дзвінок в інші регіони, та ще й недружні стосовно вашого оператора, виллється в суму, порівняну з міжнародними тарифами.

Третій — не зайвий

Та все ж на шляху зниження цін є деякі успіхи. Здійснюють їх компанії, чия частка ринку суттєво менша від наших китів мобільного зв’язку UMC і «Київстар», які спочивають на лаврах. Wellcom увів тариф «універсальний», за яким можна купити відразу багато хвилин на майбутнє, заплативши до 250 доларів, знизивши таким чином ціну однієї хвилини до 12 центів, а SMS — до двох. Компанія нарешті наважилася стати національним оператором. Щоправда, Український державний центр радіочастот і нагляду за зв’язком призупинив розгляд заявок «Українських радіосистем», що володіють торговою маркою «Wellcom», на видачу дозвільних документів на використання радіочастот GSM-900 і будівництво мережі стільникового зв’язку у регіонах України. Тепер компанії доведеться відстоювати свої права.

Фахівці вважають, що для більш конкурентного середовища в Україні не завадив би третій повноцінний національний оператор. Ось тільки хто ним стане: Wellcom чи DCC? Боротьба триває.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі