Зростання ВВП за 5 місяців залишилося на рівні близько 5%, - НБУ - Економіка - dt.ua

Зростання ВВП за 5 місяців залишилося на рівні близько 5%, - НБУ

22 червня, 2011, 07:07 Роздрукувати

Відповідно до динаміки індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) зростання ВВП у травні незначно прискорилося. За оцінками НБУ, зростання ВВП за 5 місяців залишилося на рівні близько 5%.

© ZN.UA

Про це йдеться в огляді НБУ "Експрес-оцінка економічного стану (травень 2011 року)", опублікованому на сайті регулятора у середу, 22 червня.

На тлі зменшення бази порівняння минулого року у травні відбулося прискорення економічного зростання ІВБГ - до 9,1% у річному вимірі (6,7% у квітні). За п'ять місяців приріст ІВБГ становив 8,8% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Нарощування обсягів промислового виробництва сприяло збільшенню його внеску у приріст ІВБГ з 3,7 п. п. у квітні до 6,4 п. п. у травні.

Зменшення бази порівняння минулого року на тлі підвищеного попиту на паливо всередині країни сприяло прискоренню зростання промислового виробництва з 4,9% у квітні в річному вимірі до 8,6% у травні. Вклад виробництва коксу та продуктів нафтопереробки значно зріс - з -1,8 п. п. у квітні до 0,6 п. п. у травні саме через зростання виробництва нафтопродуктів. Зовнішній попит у травні майже не змінився і, відповідно, не мав значного впливу на показники промисловості - експортоорієнтовані галузі збільшили внесок у приріст виробництва в основному через зменшення бази порівняння минулого року.

У травні зростання будівництва продовжилося, приріст обсягів будівельних робіт порівняно з відповідним періодом минулого року прискорився з 11,6% за 4 місяці до 13,2% за 5 місяців. Як і в попередні місяці, основні будівельні роботи здійснювалися в рамках підготовки до чемпіонату Євро-2012 і фінансувалися в основному за рахунок державних коштів.

Зростання реальних заробітних плат високими темпами сприяло подальшому нарощуванню обсягів роздрібного товарообігу (15,5% за 5 місяців до відповідного періоду минулого року), що визначало високий рівень внутрішнього споживчого попиту.

Стримуючим фактором розвитку галузі виступала складна економічна ситуація у Білорусі, яка негативно позначилася на показниках роздрібної торгівлі у прикордонних регіонах - Чернігівській, Житомирській, Рівненській і Волинській областях.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >