Зростання ВВП в наступному кварталі може сповільнитися – експерти - Економіка - dt.ua

Зростання ВВП в наступному кварталі може сповільнитися – експерти

25 вересня, 2019, 18:21 Роздрукувати

Зростання економіки сповільниться до 3,4%-3,5% порівняно з 4,6% у другому кварталі.

© economy.kz

Зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) в третьому кварталі 2019 року може сповільнитися до 3,4%-3,5% рік до року в порівнянні з 4,6% у другому кварталі. Про це розповіли експерти, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"Ми очікуємо, що в третьому кварталі 2019 року зростання реального валового внутрішнього продукту сповільниться, приблизно, на 1 процентний пункт порівняно з другим кварталом і складе близько 3,5% рік до року", - сказав начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов.

Він зазначив, що рекордний показник попереднього кварталу був скоріше результатом накладання один на одного ряду приватних статистичних ефектів, а не новим стандартом зростання. Оперативна статистика поточного кварталу вже вказує на уповільнення динаміки таких галузей, як транспорт, промисловість, сільське господарство, роздрібна торгівля.

Блінов вважає, що зростання ВВП в Україні залишається інерційним за своєю природою, і темп близько 3% все ще є "нормальним" показником цієї інерції.

"На перший погляд позитивна статистика за другий квартал піднесла досить тривожна звістка про уповільнення інвестиційної активності: динаміка відповідної компоненти ВВП сповільнилася до 7,9% рік до року, найнижчого значення за останні 13 кварталів. В умовах проблемної демографії та гіпертрофованої ваги приватного споживання у ВВП як раз різка активізація інвестиційних процесів є практично єдиним способом вивести динаміку економіки на більш високий і при цьому систематичний рівень", - сказав він.

За прогнозом старшого аналітика Райффайзен Банку Аваль Михайла Ребрика, зростання реального ВВП у третьому кварталі 2019 року може сповільнитися до 3,4% рік до року.

"У третьому кварталі 2019 року ми очікуємо зниження темпів зростання реального ВВП до 3,4% р/р на тлі падіння промислового виробництва, уповільнення зростання в сільському господарстві, будівництві, а також в роздрібній торгівлі, тобто секторах, які виступили ключовими драйверами динамічного зростання у другому кварталі 2019 року", - сказав він.

За оцінкою Ребрика, висока динаміка реального зростання ВВП у другому кварталі поточного року була обумовлена, в основному, високим споживчим попитом, сприятливими умовами зовнішньої торгівлі і рекордним урожаєм зернових.

"Таким чином, зростання (ВВП) залишається залежним від вкрай нестабільних факторів - споживчих настроїв, ринкової кон'юнктури, погодних умов, а тому для прискорення росту і забезпечення його стійкості необхідно проведення ефективної судової реформи, позбавлення правоохоронних органів впливу на економічні процеси, проведення структурних реформ у сфері боротьби з корупцією та вжиття заходів з детінізації економіки України", - сказав аналітик.

При цьому він додав, що лише швидке збільшення прямих іноземних інвестицій, зростання корпоративного кредитування та детінізація економіки можуть розблокувати більш високі темпи економічного зростання і допомогти подолати негативні наслідки можливої глобальної економічної рецесії.

За оцінкою Ребрика, зростання реального ВВП в 2020-2021 роках буде незначно перевищувати 3%.

"Практична імплементація структурних реформ потребує часу і зусиль, а отже, навіть у разі успіху відобразиться на темпах економічного зростання з деяким часовим лагом. Таким чином, у нашому базовому сценарії передбачається, що зростання реального ВВП в 2020-2021 роках буде лише незначно перевищувати 3%, що набагато нижче цільових 5-7%, заявлених урядом", - сказав він.

Читайте також: Вибрані владою драйвери зростання ВВП України не можуть стимулювати економіку – експерт

Зростання ВВП України в квітні-червні 2019 року склав 4,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, тоді як в першому кварталі темп зростання був нижче – 2,5%.

Нацбанк в середині липня поліпшив макропрогноз на 2019-2021 рр.: оцінка реального зростання економіки в поточному році підвищена з 2,5% до 3%, в наступному – з 2,9% до 3,2%.

У той же час ряд експертів підвищили прогнози зростання української економіки на поточний рік більш істотно: Міжнародне рейтингове агентство Fitch – до 3,4%, Інститут міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF) – до 3,5%, а JP Morgan – до 4,3%.

Докладно про потенціали зростання ВВП України та міжнародних інвестиціях читайте у статті Павла Гайдуцького, академіка НААН, директора Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", "Зростання ВВП на 40%: як неможливе зробити можливим?" для "Дзеркала тижня. Україна".

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >