Зростання виробництва перешкоджає низький попит — експерт - Економіка - dt.ua

Зростання виробництва перешкоджає низький попит — експерт

4 січня, 2019, 16:45 Роздрукувати

Ця перешкода займає чільне місце в рейтингу останній десяток років.

За результатами опитування у жовтні 2018-го на першому місці в списку перешкод зростанню виробництва був низький попит. Ця перешкода посідає чільне місце в рейтингу останній десяток років, іноді міняючись місцями з такою проблемою, як брак ліквідності. Зазначимо, що частка керівників підприємств, для яких низький попит є перешкодою, збільшилася в жовтні до 57,6% з 53,9% у липні 2018 р. На другому місці у рейтингу перешкод проблеми ліквідності. Хоча частка опитаних, які зазначили проблему ліквідності перешкодою зростанню виробництва на своєму підприємстві, зменшилася з 60,5% у липні до 49,0% у жовтні 2018 р.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Оксана Кузяків, виконавчий директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій. За її словами, третьою перешкодою залишається високий конкурентний тиск, його важливість для опитаних у жовтні майже не змінилася порівняно з липнем і становила 42,7%.

"Четверте місце у рейтингу посідає несприятливий регуляторний клімат (36,1%). П'яте та шосте місця у рейтингу — за перешкодами брак кваліфікованих працівників (33,3%) і нестача сировини (31,3%), відповідно. Найменш вагомими для підприємств у жовтні 2018 р. були проблеми з енергопостачанням (7,3%) і доступність кредитів (5,9%)", — відзначає експерт.

Детальніше про заміри ділової активності і очікувань читайте в статті Оксани Кузяків "Економічні очікування українського бізнесу напередодні виборів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Alex Dolin Alex Dolin 4 січня, 18:54 Знаменитые реффформаторы Пэтя& Гнойсман показывают как управлять страной! Они придумали свое ноу-хау - чем беднее народ, тем лучше реффформы! Самыми большими инвесторами является население страны, но как может быть инвестором нищий народ??? Тарифами с потолка винницкие уроды забирают у людей последние деньги, которые сразу перечисляются олигархам. Потом олигархи переводят эти деньги на офшоры....... згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >