Зниження ціни газу для населення не призведе до зростання витрат бюджету — депутат - Економіка - dt.ua

Зниження ціни газу для населення не призведе до зростання витрат бюджету — депутат

17 вересня, 2019, 11:20 Роздрукувати

Реальний ринок природного газу можливе при наявності платоспроможного споживача, дієздатного антимонопольного органу та справедливої правової системи.

Зниження ціни на газ для населення не призведе до зростання видатків бюджету, його дефіциту та інфляції. Зменшення ціни має базуватися на зрозумілих економічних розрахунках, які, в свою чергу, повинні корелюватися на рівень платоспроможності побутових споживачів, яка має збільшуватися із зростанням економіки країни. Проблема цін на газ і тарифів на комунальні послуги в Україні реально існує та потребує вирішення. Дійсно, одним із способів такого вирішення може бути невтручання держави в процес формування цін і тарифів на енергоносії. Ті, хто сповідує такий принцип, мають чітко заявити, що держава не лише не втручатиметься в ринкові механізми формування цін і тарифів, а й гарантуватиме постачальнику право на повне відключення від газо- та теплопостачання будь-яких споживачів, що заборгували за ці послуги. В такому разі буде дійсно забезпечено ринковий механізм відносин. Але ж і відповідальність для влади настане миттєво. І це буде чесно.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Кучеренко, народний депутат. Але, за його словами, є й інший спосіб досягти мети. Для цього лише потрібно усвідомити, що реальний ринок природного газу можливий за наявності платоспроможного споживача, дієздатного антимонопольного органу та існування справедливої правової системи. Без цих трьох складових неможливе існування реального ринку газу і тим більше ринкової ціни на нього. Це стосується сегмента споживання газу і побутовими споживачами, і промисловістю.

"Відсутність у країні хоча б одного із вищенаведених елементів призводить до державного регулювання цін на природний газ для побутових споживачів, значна частина яких (понад 50% ) є неплатоспроможною, а також зловживань і корупції з боку учасників, які мають вплив на антимонопольні органи та правову систему в країні, намагаються отримати максимальну маржу при постачанні газу споживачу, спотворюючи при цьому (в т.ч. і з допомогою державних національних компаній) принципи ліберальної політики та користуючись необмеженим бюджетом, і створюють лише видимість конкуренції", — підкреслює депутат.

Детальніше про проблеми з цінами на газ і тарифами на комунальні послуги читайте у статті Олексія Кучеренка "Про популізм і популістів у сучасній Україні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >