ЗМІ: Україна не змогла вмовити МВФ відкласти підвищення тарифів на газ - Економіка - dt.ua

ЗМІ: Україна не змогла вмовити МВФ відкласти підвищення тарифів на газ

21 червня, 2011, 12:30 Роздрукувати

Візит української делегації до вашингтонської штаб-квартири МВФ, судячи з усього, не закінчився конкретикою: у фонді вимагали обґрунтувати необхідність внесення змін до бюджету, а також викласти аргументи за те, щоб відтермінувати до 2013 року підвищення тарифів для населення.

© Getty Images/Fotobank

Візит української делегації до вашингтонської штаб-квартири МВФ, судячи з усього, не закінчився конкретикою: у фонді вимагали обґрунтувати необхідність внесення змін до бюджету, а також викласти аргументи за те, щоб відтермінувати до 2013 року підвищення тарифів для населення.


Нагадаємо, міністр фінансів Федір Ярошенко вирушив до Вашингтона «консультуватися» відразу ж після прийняття такого болючого для української влади закону про пенсійну реформу - поки у першому читанні.

«Мабуть, в уряді сподівалися, що такого кроку буде цілком достатньо, щоб домогтися приїзду до України технічної місії МВФ і початку роботи над підготовкою наступного траншу кредиту», - говорить близький до київського офісу МВФ експерт. За його словами, у Кабміні хотіли зіграти на економічній ситуації, що склалася у регіоні: валютна криза в Білорусі грає на руку Україні, але економічна нестабільність північного сусіда не вигідна МВФ. Проте - не склалося.

Нагадаємо, ухвалення законодавства, необхідного для проведення пенсійної реформи, - лише одна з трьох умов, виставлених МВФ українському уряду в рамках програми співпраці. Друга умова - корекція тарифів на газ та опалення. Третя вимога також опосередковано залежить від тарифів на газ - дефіцит бюджету НАК «Нафтогаз» не повинен перевищити 3,5% ВВП.

Обговорювати другу і третю умови до Вашингтона, за чутками, літав міністр енергетики Юрій Бойко. Однак, виходячи з того, що в офіційному комюніке уряду про успіхи його місії нічого не сказано, переконати МВФ відмовитися від вимоги підвищити тарифи на газ і тепло міністр поки не зміг.

«Доходи, недоотримані через введення більш низьких, ніж очікувалося, тарифів на газ повинні бути «відбиті» іншими заходами, які і допоможуть зібрати додаткові та компенсувати недоотримані кошти», - говорить директор київського представництва МВФ Макс Альєр. Судячи з усього, джерела отримання таких коштів бюджетом українська делегація показати не змогла. Або була не переконлива.

Послабила позицію України у переговорах з МВФ і нещодавня реляція прем'єр-міністра Азарова про перегляд бюджету - з його подачі Верховна Рада підвищила дохід бюджету на 14 млрд грн. і одночасно збільшила його витрати на 10 млрд. Що, по суті, маніпулятивний крок, оскільки МВФ розраховував лише на збільшення дохідної частини на 4 млрд грн. Та й зростання надходжень до бюджету (передусім інфляційних) експерти схильні вважати явищем ситуативним.

Тому гроші МВФ зараз дуже важливі для України. І для того, щоб отримати їх, в уряду залишається не так вже багато часу. Формальна заява в.о. директора-розпорядника фонду Джона Ліпскі про продовження програми співпраці з Україною дійсна тільки до середини липня - періоду, на який заплановано чергове засідання ради директорів МВФ.

Якщо до того часу Україна не зможе виконати вимоги фонду, а технічна місія не подасть на розгляд директорату заявку на виділення чергових кредитних траншів (Кабмін сподівається отримати майже млрд) - програму співпраці з МВФ буде формально припинено.

За матеріалами: Экономические известия /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >