ЗМІ назвали людей, з допомогою яких з "Приватбанку" перед націоналізацією вивели $ 1 млрд

Поділитися
ЗМІ назвали людей, з допомогою яких з "Приватбанку" перед націоналізацією вивели $ 1  млрд «Приватбанк» роздав кредити топ-менеджерам Коломойського © Приватбанк
Дев'ять одержувачів грошей створили 28 компаній в Харкові.

З середини 2015 року до середини 2016 року "Приватбанк" видав понад $ 1 млрд кредитів фірмам, власниками яких є сім топ-менеджерів і два підлеглі Ігоря Коломойського. Про це повідомляється на сайті Проект з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Щоб отримати гроші, дев'ять одержувачів створили 28 компаній в Харкові. Майже всі були засновані в 2015 році, за винятком однієї з капіталом у розмірі 1000 грн.

Віктор Шкіндель, Ігор Маланчак та Іван Маковійчук володіють трьома харківськими фірмами, які отримали $ 185 мільйонів у вигляді незабезпечених кредитів.

Шкіндель - колишній головний виконавчий директор "Дніпропетровського аеропорту", який також контролює Коломойський. Іван Маковійчук - голова Skorzonera-Zakarpattya, туристичної компанії, яка належить Коломойському і Боголюбову.

Компанії Шкиделя отримали в цей період $ 154,1 млн, Макорвійчука - $ 154,4 млн, Маланчак - $ 148,8.

Крім них гроші отримали:

Сергій Казаров, колишній глава постачальника палива "Цюрупинський Агропостач" - $ 155,6 млн.

В'ячеслав Плакасов генеральний директор Optima 770, - $ 136,8 млн.

Володимир Головко, голова "Запорожнефтепровода", - $ 141,2 млн.

Вадим Андреюк, власник трьох харківських фірм, - близько $ 115,3 млн.

Віталій Немов, власник Olymp Oil, - 715 мільйонів гривень (близько $ 27 мільйонів)

Анатолій Деркач, власник компанії "Аваріс", а до того водій таксі, - близько $ 23 млн.

Нагадаємо, компанія Triantal Investments, власниками якої є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, подала в Окружний адмінсуд Києва позов проти Національного банку, Міністерства Фінансів і "Приватбанку".

Повідомлялося, що наприкінці травня співробітники Генеральної прокуратури проводили обшуки за місцем проживання колишніх службових осіб "Приватбанку", а також за адресами юридичних осіб, яким надавалися кредити за рахунок рефінансування Національного банку.

Кабінет міністрів України 18 грудня минулого року прийняв рішення про націоналізацію "Приватбанку" і купівлю Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.

Читайте про реструктуризацію кредитів "Приватбанку" у статті Вадима Сироти "Проблемка" "Привату": блукання серед реструктуризаційних сосен" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі