Жоден з власників українських агрохолдингів не живе в селі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Власники агрохолдингів керують здалеку © Тарас Черноморенко
В Україні працюють 200 агрохолдингів із середнім розміром землекористування в 56 тис. гектарів. Власники в селі не живуть.

Фундаментальною вимогою до нових агроформувань має бути проживання на території господарювання власників або хоча б найманих керівників цих підприємств, заявив в інтерв'ю DT.UA Ярослав Гадзало, президент НААН України, академік НААН.

"У 2013 році ми провели дослідження і з'ясували, що ніхто з власників (керівників) агрохолдингів не проживає в селі. Серед власників середніх агропідприємств таких лише 30-50%, навіть щодо фермерів цей показник коливається від 70 до 95%", - розповів він.

При цьому академік підкреслив, що практика розвинених країн висуває таку вимогу до агробізнесу. "Наприклад, у Франції іноземець може придбати до 150 га сільськогосподарської землі, але при цьому повинен отримати ще й французьку аграрну освіту. І найголовніше - проживати на території господарювання. Ось чому купівля-продаж землі у Франції досить рідкісне явище", - розповів він.

"Інституціональна теорія доводить, що тільки за умови проживання соціокультурний психотип власника, його бізнес-інтерес буде гармоніювати з потребами та інтересами сільського населення та розвитку територій. Кожен, хто хоча б раз відверто розмовляв з власниками великого аграрного бізнесу, знає, що останні не планують вести господарство тривалий час, а тим більше жити на скупленій землі. Вигідна перспективна продаж землі є не менш важливою для бізнесмена, ніж поточний прибуток від господарської діяльності", - підкреслив Гадзало.

За його даними, в українському сільському господарстві працює близько 200 агрохолдингів з середнім розміром землекористування в 56 тис. гектарів, близько 7 тисяч середніх підприємств, на одне з яких припадає трохи більше тисячі гектарів, 41 тисяча фермерів з майже 110 га на кожного і 4,2 млн особистих селянських господарств із середнім наділом 1,5 га.

Докладніше читайте в матеріалі Володимира Чопенка "Колискова для села" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі