Життя за містом — гарна річ. У приватному будівництві цеглі наступають на п’яти

Поділитися
Європейська мода на здоровий спосіб життя помалу завойовує популярність і серед наших співгромадян — із кожним роком дедалі більше людей воліють жити в екологічно чистому передмісті, а не в загазованому мегаполісі...

Європейська мода на здоровий спосіб життя помалу завойовує популярність і серед наших співгромадян — із кожним роком дедалі більше людей воліють жити в екологічно чистому передмісті, а не в загазованому мегаполісі. Не дивно, що котеджне будівництво в Україні розвивається прискореними темпами. За оцінками фахівців, частка малоповерхових будинків у загальному обсязі житлових новобудов сьогодні становить 40—50%. Тобто щороку в Україні споруджується близько 22—23 тис. котеджів (це майже 4 млн. кв. м). І, зважаючи на все, у найближчі 5—10 років темпи спорудження «малоповерхівок» тільки зростатимуть.

Будинок за два тижні

З активізацією котеджного будівництва змінюються і вимоги, висунуті до заміської нерухомості. Так, подорожчання енергоносіїв змушує вітчизняних забудовників приділяти особливу увагу енергоефективності. А отже — застосовувати сучасні матеріали, які мають високі ізоляційні властивості. Крім того, чимало забудовників ураховують і такі чинники, як вартість і швидкість будівництва, а також можливість заощаджувати енергоресурси під час експлуатації будинку.

Природно, забудовники освоюють прогресивні технології, які дозволяють у найкоротші терміни споруджувати будинки, що потребують якнайменше енергії для обігрівання. Так, окрім традиційного для України будівництва із цегли та дерева, сьогодні затребувані нові технології — із допомогою незнімної опалубки з пінополістиролу та каркасні методи.

Добре зарекомендувавши себе в секторі нежитлової нерухомості, швидкі технології будівництва, грунтовані на застосуванні металевого каркаса, поступово стали використовуватися під час спорудження житла. Компанія «МАР’С девелопмент» минулого сезону представила вітчизняному забудовнику технологію MarsHouse, яка дозволяє скоротити терміни будівництва котеджу до 2—4 тижнів (залежно від виду опорядження).

Суть цієї технології зводиться до поетапного виконання таких робіт: закладання фундаменту, монтаж металевого каркаса, складання стін і облаштування підлог, перекриттів і покриттів. Фундамент будинку виконується, як правило, у вигляді монолітних стовпів (паль), які закладаються нижче від глибини промерзання грунту. Каркас складається з нижнього та верхнього поясів (виготовлених зі швелера), з’єднаних між собою трубами по кутках і металевими стрижнями у площині стіни. Завдяки такій конструкції будинок являє собою єдине ціле (зв’язок від фундаменту до конструкції покриття) і чудово переносить погодні навантаження — вітер і снігопад.

Стіни будинку, споруджуваного за цією технологією, збирають із елементів, виготовлених на основі OSB-плити. Всередину цих елементів вкладають утеплювач, після чого стіни покривають із зовнішнього і внутрішнього боку пароізоляційною плівкою, яка захищає конструкцію від вітру та вологи, потім у площині стіни по обидва боки підшивають OSB-плиту. Останній штрих — обшивання фасаду будинку сайдингом або іншими сучасними матеріалами і підготовка внутрішніх стін під опорядження гіпсокартоном.

За словами Віктора Солуянова, директора компанії «МАР’С девелопмент», ця технологія затребувана під час будівництва баз відпочинку, котеджних містечок, кафе, торговельних приміщень тощо. Сьогодні в арсеналі компанії близько трьох десятків стандартних проектів будинків, розрахованих практично на будь-який смак і гаманець. Мінімальна вартість будівництва 1 кв. м будинку за цією технологією становить 290 у.о. Сюди входять: закладання стовпчастого фундаменту, монтаж каркаса будинку (несучої металевої конструкції, стін на основі OSB-плит, облаштування тепло- і пароізоляції, внутрішніх перегородок і перекриттів), монтаж даху з м’якої руберойдової черепиці, встановлення зовнішніх дверей і металопластикових вікон. А спорудження будинку під ключ (з опорядженням) обійдеться замовнику вже приблизно від 400 у.о. за 1 кв. м.

Металокаркасні технології в житловому будівництві поки, радше, виняток, ніж правило, для вітчизняних забудовників. Однак, зважаючи на закордонний досвід, можна припустити, що ці технології мають велике майбутнє в нашій країні.

Два в одному

Сьогодні ж однією з найперспективніших технологій швидкого спорудження енергоефективних будівель багато спеціалістів вважають технологію «Термодім», грунтовану на використанні блоків незнімної опалубки з пенополістиролу (термоблоків).

Загалом технологія зведення споруд із використанням незнімної опалубки нагадує метод монолітного будівництва. В обох випадках на місці будівництва бетоновмісна суміш заливається в спеціальну форму (опалубку), що надає потрібної форми монолітним бетонним чи залізобетонним конструкціям. Однак після того, як бетонна суміш набуде необхідної міцності, незнімну опалубку (на відміну від збірно-розбірної) не демонтують і згодом вона слугує повноцінною частиною стіни. Іншими словами, незнімна опалубка — це одноразова опалубка, яка після застигання бетону стає складовою частиною стіни і виконує функції тепло-, звуко-, гідроізоляції тощо.

Як зазначають спеціаласти, споруди, побудовані із застосуванням незнімної опалубки, мають низку переваг, порівняно зі своїми родичами, спорудженими із допомогою традиційних технологій. Основна перевага застосування такої опалубки полягає в можливості збудувати багатошарову захисну конструкцію з необхідним опором теплопередачі за один технологічний цикл. Тобто стіна вже в процесі будівництва виходить теплою: захисна конструкція являє собою «сандвіч» — залізобетон, із двох боків укритий шарами теплоізоляційного матеріалу. Інакше кажучи, спорудження «термобудинку» є вигідним із погляду зниження витрат на обігрівання й охолодження будинку в процесі його експлуатації. А це в умовах подорожчання теплоносіїв стає одним із найважливіших чинників, які впливають на вибір забудовником тієї чи іншої технології будівництва.

Крім того, використання технології «Термодім» дозволяє помітно скоротити терміни будівництва. Так, за даними фахівців, коробку 2-поверхового будинку бригада робітників здатна спорудити за 3—5 тижнів, тоді як будівництво за традиційною технологією розтягується зазвичай не менш ніж на 5—6 місяців. Слід також зазначити, що в «Термодомі» прокладання електропроводки, вентиляційних блов і каналізаційних труб може виконуватися одночасно з укладанням термоблоків (до заповнення їх бетоном). Що не тільки допомагає скоротити час будівництва, а й дозволяє захистити всі інженерні комунікації із допомогою монолітного бетону, а отже — подовжити термін їхньої безаварійної експлуатації.

Ще один досить вагомий аргумент на користь технології «Термодім» — скорочення витрат на будівництво. Так, за словами представників компаній, які займаються зведенням споруд із застосуванням пінополістирольної незнімної опалубки, витрати на будівництво «Термодому» як мінімум на 20—35% нижчі, ніж на спорудження будинку з цегли. Вартість 1 кв. м будинку, спорудженого за цією технологією в середньому становить 350 у.о.

Говорячи про переваги системи «Термодім», не можна не згадати і про широкі можливості опорядження стін. Наприклад, іззовні будинок можна обличкувати цеглою, обшити вініловим сайдингом, поштукатурити або пофарбувати. Внутрішнє опорядження також жодних обмежень не має — «опалублені» стіни можна облагородити гіпсокартоном, штукатуркою, керамічною плиткою тощо.

Високі експлуатаційні й економічні характеристики «термобудинків» викликали стабільно зростаючий інтерес інвесторів до цього методу будівництва. Більшість компаній, які займаються виробництвом незнімної опалубки і будівництвом споруд за технологією «Термодім», торік зафіксували збільшення числа замовлень як мінімум на 50%.

Активне впровадження цієї технології, у свою чергу, зумовило зростання кількості компаній, що займаються виробництвом термоблоків і будівництвом споруд за цією технології. Число вітчизняних компаній, які випускають пінополістирольні блоки, уже давно перевалило за десяток. Зокрема сьогодні цю продукцію виготовляють компанії «Валькірія», «Ізотех», «Манта» (усі — Київ), «Термпек» (смт Коцюбинське Київської обл.), «Укртермобуд» (Миколаїв), «Югтермобуд» (Одеса) і багато інших. Слід зазначити, що технологію спорудження будинків «Термодім», окрім виробників і імпортерів ППС-блоків, освоїло чимало будівельних компаній.

Як наголошують виробники пінополістирольних блоків, нинішнього року (як і торік), основними замовниками таких будинків є приватні забудовники. Рік у рік зростає й інтерес девелоперів до цієї технології. Наприклад, компанія «Валькірія» вже сьогодні працює на спорудженні котеджного містечка «Осикове-2», в якому всі будинки буде зведено за технологією «Термодім».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі