Землі сільськогосподарського призначення займають в Україні площу 42,7 млн га - Економіка - dt.ua

Землі сільськогосподарського призначення займають в Україні площу 42,7 млн га

19 вересня, 2019, 11:17 Роздрукувати

Однак визначення цієї категорії земель досить неконкретно і розмито, що вже є предметом дискусій і спекуляцій.

За даними, наведеними у постанові КМ України від 07.06.2017 р. №43 "Стратегія удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власности та розпорядження ними", землі с/г призначення займають площу 42,7 млн га, з яких близько 32 млн га (74,8%) — у приватній власності і 10,4 млн га (25,1%) — у державній. 

Про це у своїй статті для DT.UA пише Яків Дідух, академік НАН України. Однак, за його словами, визначення цієї категорії земель досить неконкретне й розмите, що вже є предметом дискусій та спекуляцій. 

"Із цієї площі орні землі (рілля) становлять лише 78,4, або 54% від загальної території України (для Європи цей показник у середньому становить 35%), пасовища — 9%, сінокоси — 4, багаторічні насадження — 1,5%. При цьому в постанові акцентується на еколого-економічній моделі господарювання, але на сьогодні склалася ситуація, коли, з одного боку, владні структури не володіють інформацією щодо цінности угідь, не мають оцінки їхньої екологічної значимости, а з іншого — закони про використання прописано не на користь їх захисту чи збереження", — наголошує академік.

Детальніше про проблеми з продажем землі читайте у статті Якова Дідуха "Земля: якщо продавати, то й зберігати" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >