Зеленський підписав закон про верифікації пенсій і субсидій - Економіка - dt.ua

Зеленський підписав закон про верифікації пенсій і субсидій

19 грудня, 2019, 10:32 Роздрукувати

Рада прийняла документ 3 грудня.

© Сайт президента України

Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про верифікацію та моніторингу державних виплат", який Верховна Рада ухвалила 3 грудня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Закон регулює здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні. Це буде сприяти розвитку справедливої системи соціального забезпечення, підвищення адресності державних виплат, оптимізації бюджетних витрат шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розмір державних виплат", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що документ визначає основні завдання, права та обов'язки центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову й бюджетну політику в частині здійснення верифікації державних виплат.

Закон визначає повноваження органів, що здійснюють державні виплати, основні питання збору, обробки, захисту та аналізу інформації, отриманої від суб'єктів її надання.

Згідно із законом, верифікація державних виплат здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної платформи шляхом застосування комплексу заходів зі збору, проведення аналізу та порівняння параметрів інформації, отриманої від суб'єктів її надання, за кожним реципієнтом із подальшим визначенням відповідності інформації встановленим законодавством вимогам, що впливають на визначення права на отримання та розмір державних виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Порядок здійснення верифікації та моніторингу державних виплат встановлює Кабінет міністрів.

Перелік державних виплат, що підлягають верифікації, затверджує орган, що здійснює верифікацію та моніторинг державних виплат, за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що формують та реалізують державну політику у сфері надання відповідних державних виплат.

Також закон визначає основні етапи верифікації й перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Крім того, у документі встановлено механізми повернення неправомірно отриманої реципієнтом державної виплати.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім частини третьої статті 8, яка набирає чинності після впровадження системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у промислову експлуатацію, та крім частини першої статті 10, яка набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, що в листопаді президент Володимир Зеленський ветував і направив у Верховну Раду закон про верифікації та моніторингу державних виплат.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >