Зарплати у конвертах влаштовують всіх: і роботодавців, і працівників, і владу - Економіка - dt.ua

Зарплати у конвертах влаштовують всіх: і роботодавців, і працівників, і владу

12 травня, 2011, 12:47 Роздрукувати

Ситуація із зарплатою у конвертах влаштовує всіх - громадян, які заощаджують на податках сьогодні, бізнес, який просто економить на податках, і владу, окремі представники якої прикривають або навіть беруть участь в організації конвертаційного бізнесу.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це у своїй статті для ZN.UA пише кандидат юридичних наук, адвокат Данило Гетманцев. На його думку, програють у цьому питанні тільки наступні покоління - «їм вже сьогодні, із самого народження нав'язується філософія подвійних стандартів, починаючи з побутового рівня».

Д.Гетманцев зазначає, що найбільш зацікавленим в існуванні чорних зарплатних схем є роботодавець, економія якого на єдиний соціальний внесок становить від 36,76% до 49,7% від фонду оплати праці залежно від виду діяльності підприємства.

У той же час, за його словами, зарплати у конвертах вигідні не менше й працівнику, адже в іншому випадку найманий працівник буде недоотримувати 15-17% зарплати.

Вигідна існуюча ситуація, на думку автора, і деякій частині діючої влади, точніше, тим її представникам, які протегують конвертаційному бізнесу.

При цьому Д.Гетманцев підкреслює, що мова не йде про вище керівництво країни. "Проте, з іншого боку, яким чином може існувати добре налагоджена і широко поширена мережа конвертаційних центрів з набором універсальних і жорстко тарифікованих послуг, що надаються підприємцям?...Адже без конвертаційних схем неможливі були б і чорні зарплати як такі", - відзначає автор.

Він підкреслює, що існування чорних зарплат живить ціла низка взаємозв'язаних обставин, коріння яких у недосконалості існуючої податкової та фінансової системи, корупції в державному апараті. Але найголовнішим чинником, що обумовлює безперспективність протидії цьому явищу репресивними заходами, на його думку, є те, що існуючий стан справ влаштовує всі сторони відносин, пов'язаних із цим явищем. «Зарплати у конвертах це ж один із проявів корупційності не тільки нашої держави, а й суспільства, за який несе однаково відповідальність і той, хто дає хабар, і той, хто його бере», - пише адвокат.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Данила Гетманцева «Боротьба чи її імітація?»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >