ЗАРОБИВ У ПОРТУГАЛІЇ — ВИТРАТИВ В УКРАЇНІ - Економіка - dt.ua

ЗАРОБИВ У ПОРТУГАЛІЇ — ВИТРАТИВ В УКРАЇНІ

21 лютого, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №7, 21 лютого-28 лютого

Нелегальна міграція наших співвітчизників за кордон аж ніяк не рідкість. Її рушійна сила — брак робочих місць у країні і значна різниця в зарплатах у різних державах...

Нелегальна міграція наших співвітчизників за кордон аж ніяк не рідкість. Її рушійна сила — брак робочих місць у країні і значна різниця в зарплатах у різних державах. Чому нелегальна, теж зрозуміло — країни з високим рівнем життя найчастіше не страждають від відсутності робочої сили і тому всіляко стримують її притік іззовні. Щоправда, їхній «захист від остарбайтерів» зовсім не ідеальний...

Приїхали, влаштувалися, нарешті заробили. Але як доставити гроші на Батьківщину? Адже нелегал не може на своє ім’я відкрити навіть рахунок у банку. Доводиться довіряти зароблену копійку мало знайомим людям, використовувати міжнародні системи переказу грошей, які не потребують відкриття банківського рахунку тощо. Все це — додаткові витрати.

Ситуація, схоже, різко змінюється з появою законного механізму регулювання міграційних потоків, подібного до того, який Україна розробила з Португалією. Йдеться про угоду, що передбачає соціальний захист українців, які працюють у Португалії. Побічно його дієвість підтверджується суттєвим збільшенням розрахунків в Україні платіжними картками міжнародних платіжних сиcтем Europay або Visa, емітованими португальськими банками. Так, торік ця країна продемонструвала рекордні темпи зростання: українські обороти за картками Visa, емітованими португальськими банками, зросли більш як у сім разів і досягли 13,5 дол. США (мал.). Португалія поступилася лише Росії (з оборотом майже 60 млн. дол.), яка посіла перше місце, і США (лідер 2001 року відступив на другу позицію з 27 млн. дол.). З карток Visa, виданих у країнах СНД (окрім Росії), найактивніше використовувалися в Україні кредитки казахських банків. Оборот по них склав 1,3 млн. дол. Лідером же серед центральноєвропейських країн стала Польща з 2,2 млн. дол. обороту.

Фахівці не виключають, що намальована статистикою картина незабаром може суттєво змінитися. Досвід Лісабона помічено й оцінено у сусідній Іспанії. Мадрид теж має намір підписати з Україною документ для регулювання міграційних потоків, а у нього, судячи із заяв Рамона Мігеля, держсекретаря Королівства Іспанія (він побував минулого тижня в Києві), ринок робочої сили навіть більший. Поки ж в Іспанії працює вдвічі менше українців, аніж у Португалії, і «переводять» вони на Батьківщину по карткових каналах (дані Visa International) близько 4,5 млн. дол. — це восьме місце в картковому списку країн.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво