Запуск оптового ринку електроенергії відбувся без цінових шоків для споживачів – USAID

Поділитися
Запуск оптового ринку електроенергії відбувся без цінових шоків для споживачів – USAID © DT.UA
Експерти обіцяють, що вплив на енерговитрати споживачів залишатиметься контрольованим.

Результати перших 10 днів роботи оптового ринку електроенергії в Україні свідчать, що запуск ринку був успішним. За участі USAID та його Проекту енергетичної безпеки, ринок було відкрито таким чином, щоби мінімізувати ризики та уникнути цінових шоків для споживачів. Про це говорили учасники круглого столу "Перші кроки нового ринку електроенергії. Виклики, ризики та шляхи їх вирішення".

Концепція "Безпечного режиму", розроблена експертами USAID Проекту енергетичної безпеки, була впроваджена для ринку двосторонніх договорів, "на добу наперед", внутрішньодобового та балансуючого. Це дозволило уникнути фінансових чи технічних ускладнень, а також неприпустимого впливу на споживачів у період від запуску ринку до початку його повноцінної роботи. Механізми "безпечного режиму" продовжуватимуть забезпечувати фінансову стабільність оптового сегменту і гарантувати, що вплив на енерговитрати споживачів залишатиметься контрольованим.

На думку основних учасників ринку, оптовий ринок електроенергії в даний час працює в звичайному режимі і відповідно до Правил ринку. Очікувані труднощі перших днів його роботи усунуті.

"Основною метою USAID у секторі електроенергетики є сприяння відкриттю та розвитку нового ринку. USAID надає технічну допомогу та рекомендації, що базуються на фактичних даних, з головною метою – встановлення енергетичної біржі. У зв'язку з цим важливим етапом для України стало відкриття оптового ринку, і тепер настав час спільно працювати над його подальшим просуванням на користь споживачів", − зазначив Шукру Богут, старший радник USAID з питань енергетики.

Наступним кроком необхідно посилити ринок двосторонніх договорів, "на добу наперед", внутрішньодобовий і балансуючий ринки. Необхідно також забезпечити справедливий розподіл витрат і доходів між учасниками ринку електроенергії задля підтримки фінансової стабільності ринку.

На основі останніх результатів аналізу фінансової моделі ринку електроенергії Проект енергетичної безпеки надав рекомендації для подальшого зменшення впливу на ціни для споживачів та підвищення гнучкості оптового сегменту. Аналіз враховує нещодавні рішення Уряду та Регулятора, нову роль "Гарантованого покупця" та зміни тарифів на передачу та розподіл, а також оцінює вплив на оптовий сегмент та всіх споживачів.

Детальніше про важливість енергетичної безпеки читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "Директор Місії USAID в Україні Сьюзан Фрітц: "На мою думку, для України енергетична безпека - це те ж саме, що національна безпека" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі