Замість членства в СОТ — місце в десятці світових «інтелектуальних піратів» - Економіка - dt.ua

Замість членства в СОТ — місце в десятці світових «інтелектуальних піратів»

24 червня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №24, 24 червня-1 липня

Верховна Рада відхилила один із законопроектів, який пов’язаний із наміром України вступити до Світової організації торгівлі і стосується інтелектуальної власності, повідомляє «Інтерфакс-Україна»...

Верховна Рада відхилила один із законопроектів, який пов’язаний із наміром України вступити до Світової організації торгівлі і стосується інтелектуальної власності, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У четвер на пленарному засіданні парламенту депутатам було запропоновано повернутися до розгляду раніше не підтриманого законопроекту про внесення змін у деякі закони України, пов’язаних із імплементацією законодавства до вимог багатосторонньої Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС). За цю пропозицію проголосував 241 народний депутат із 412.

Пропозицію прийняти цей законопроект як закон підтримали лише 215 народних депутатів, проти проголосували 56 із 402, котрі зареєструвалися. Не брали участі в голосуванні депутати фракцій Компартії, «Регіони України», Соцпартії, СДПУ(о).

Законопроект, зокрема, передбачав кримінальну відповідальність за незаконний оборот дисків для лазерних систем зчитування, устаткування й сировини для їхнього виробництва, а також за такі самі дії, що стосуються матриці. Крім того, у законопроекті пропонувалося, аби ліцензуванню підлягав експорт (імпорт) не тільки дисків, а й матриць, основних вузлів для спеціалізованого устаткування та сировини для виробництва дисків і матриць. Ліцензія на експорт (імпорт) дисків, матриць мала видаватися на три роки, а спеціальний ідентифікаційний код передбачався лише для дисків, які експортуються, тобто імпорт дисків міг би здійснюватися й без наявності такого коду. Водночас пропонувалося, щоб імпорт матриць здійснювався за наявності на них спеціальних ідентифікаційних кодів.

2004 року в світі було продано 1,2 млрд. піратських компакт-дисків на загальну суму 4,6 млрд. дол. Обсяги піратських продажів фонографічної продукції досягли торік 34% від загального ринку аудіопродукції в світі. Про це йдеться в доповіді Міжнародної федерації фонографічної індустрії (МФФІ), розповсюдженій у четвер у Лондоні. Відповідно до даних МФФІ, за зазначений період продажі піратської продукції перевищували законні в 31 країні. У десятку країн, де боротьба з аудіопіратством є першочерговою, увійшли Бразилія, Індонезія, Китай, Мексика, Пакистан, Парагвай, Росія, Україна, а також єдина країна ЄС — Іспанія.

У доповіді МФФІ підкреслюється, що перше місце за кількістю піратської продукції посідає Парагвай, де пірати контролюють 99% аудіоринку. На другому місці — Китай із 85%, а на третьому — Росія з 66%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво