Закриття "Південного потоку" може коштувати компанії в Італії 2 млрд. євро – Gazeta Wyborcza

Поділитися
Закриття "Південного потоку" може коштувати компанії в Італії 2 млрд. євро – Gazeta Wyborcza Італійська компанія втрачає 2 млрд. євро через зупинку "Південного потоку". © gazprom.com
Італійська компанія Saipem повинна була класти газопровід на дні Чорного моря.

Італійська компанія Saipem втрачає 2 мільярди євро через рішення Росії відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік".

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza з посиланням на розрахунки компанії, які з'явилися в італійській пресі. В Saipem заявили, що Москва не поінформувала італійського підрядника про своє рішення зупинити проект. Тож поки що роботи продовжуються.

Італійська сторона була залучена до побудови "Південного потоку" від самого початку. Компанія Saipem, яка належить найбільшому в Італії енергетичному концерну Eni, виграла тендер на побудову першої лінії російського газопроводу. Вартість контракту становить 2,4 мільярди євро.

Згідно з його умовами, підрядник повинен був прокласти трубопровід по дну Чорного моря. Однак несподіване рішення Росії припинити побудову "Південного потоку" може лишити італійську компанію без грошей.

Голова соціалістичної групи в парламенті Італії Джаннієго Піттеллі під час візиту в Київ заявив, що рішення Кремля є "тактичним ходом".

"Путін схильний до того, щоб про щось заявляти, а потім відмовлятися від цього", - сказав Піттеллі.

В цей же час, німецька газета Die Zeit пише, що відмова Росії від "Південного потоку" йде на користь Україні. Оглядач пояснює це тим, що "Газпрому" доведеться проводити поставки газу в Євросоюз через українську ГТС. Тому Москва тепер буде більше зацікавлена в стабілізації ситуації в Україні. Сьогодні також стало відомо, що експорт газу з Росії в Євросоюз впавна чверть. Ця інформація з'явилася на фоні заяви президента Росії Володимира Путіна про те, що його країна відмовляється від будівництва "Південного потоку".

До вчорашньої заяви російська влада і Путін зокрема вмовляли ЄС розблокувати "Південний потік" через "проблеми" з транзитом. Крім того, Кремль намагався тиснути на Болгарію і Сербію, щоб вони продовжили спорудження газопроводу на своїй території.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі