Закон про викуп мажоритарним акціонером акцій емітенту нівелює перспективу створення в Україні повноцінного ринку ЦП – економіст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Закон про викуп мажоритарним акціонером акцій емітенту нівелює перспективу створення в Україні повноцінного ринку ЦП – економіст Без повноцінного ринку ЦП Україні не слід розраховувати на оновлення та системне зростання економіки © styleru.net.
З прийняттям цього закону будуть остаточно знищені острівці ліквідності та орієнтири щодо вартості корпоративних активів України.

Схваливши закон про обов'язковий викуп мажоритарним акціонером акцій емітента (№1983-VIII), Верховна Рада спростила життя великим закритим мажоритарним акціонерам, стратегічно знівелювавши перспективи створення повноцінного фінансового та фондового ринку України.

Про це у своїй статті для DT.UA пише кандидат економічних наук Євген Редзюк. За його словами, при системній низькій ліквідності вітчизняних фондових бірж мажоритарні акціонери примусово викуповують у міноритарних акціонерів і незначної кількості інвесторів на ринку цінні папери за суттєво заниженими цінами, які фактично знецінюють вартість інвестицій і заощаджень міноритаріїв.

" У цьому контексті великі вітчизняні корпорації очікують ухвалення закону (Squeeze out) про обов'язковий викуп мажоритарним акціонером акцій емітента (формально - ініціатива НКЦПФР, що враховує інтереси мажоритарних акціонерів і значно звужує вітчизняний ринок ЦП, обмежує права міноритаріїв і погіршує інвестиційний клімат в Україні). Цей законопроект було внесено на розгляд ВРУ під назвою: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах" (реєстр. № 2302а-д від 6 липня 2015 р.)", – йдеться в статті.

За словами автора, з прийняттям цього закону (згідно з даними на сайті ВР, першого червня його було повернуто з підписом президента – ред.) будуть остаточно знищені острівці ліквідності та орієнтири щодо вартості корпоративних активів України, а головне, закриті від суспільно-ринкових механізмів монополізовані олігархічно-промислові клани, які продовжать старіти і деградувати.

Розраховувати на оновлення і системне зростання національної економіки, як вказує Редзюк, в таких умовах не варто.

"Також цей законопроект системно несе ризики, коли мажоритарний акціонер на законних підставах зможе у вигідний момент часу "витіснити" міноритарного акціонера. Тобто, на мою думку, щодо міноритарних акціонерів цей законопроект прямо порушує базову статтю Конституції України (ст. 41) на право власності", - підкреслює експерт.

Економіст також зазначає, що пенсійне реформування в Україні вимагає впровадження другого і третього рівнів забезпечення, але без наявності дієвого фондового та фінансового ринку і з прийняттям подібних законопроектів це неможливо реалізувати.

Детальніше про проблеми ринку цінних паперів України читайте у статті Євгена Редзюка "Ринок цінних паперів України: вироки антиреформ. Безсистемність і хаотичність "реформістських" ініціатив не тільки стримують розвиток ринку ЦП, а й загрожують його існуванню" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі