За склом

Поділитися
Мало хто вже сумнівається в доцільності заміни старої радянської столярки на високоякісні віконні системи європейського зразка...

Мало хто вже сумнівається в доцільності заміни старої радянської столярки на високоякісні віконні системи європейського зразка. Практичні й естетичні переваги євровікон очевидні — вони ефективно зберігають тепло в будинку, надійно захищають від зайвого шуму й не потребують періодичного ремонту (зокрема підфарбовування та заклеювання). Напередодні зими питання встановлення нових вікон стає особливо актуальним. І коли протягом року з якихось причин (наприклад, відсутності достатніх коштів) ви так і не змогли вирішити проблему реконструкції, кінець осені — найбільш придатний для цього час. Тим паче що саме на холодну пору року припадає певне зниження цін на такі послуги.

Погляд у профіль і анфас

Принцип вибору того чи іншого матеріалу вікна (алюміній, дерево, пластик) залежить від призначення приміщення, смаків конкретного замовника і, звісно ж, розмірів його гаманця. Замовник, не обмежений у грошах, вибере собі дерев’яне чи комбіноване вікно — дерево-пластик або дерево-алюміній (дерев’яна рама такого вікна зовні захищена пластиковою чи металевою накладкою). В офісних будівлях використовується металопластик та алюміній (останній найчастіше можна побачити на фасадних конструкціях великих розмірів). Крім того, алюмінієві вікна особливо рекомендовані для виробничо-промислових приміщень і будь-якої комерційної нерухомості.

У житлових же приміщеннях, як правило, можна побачити віконні конструкції з ПВХ-профілю. В загальному обсязі ринкового продажу левова частка припадає саме на металопластикові вироби, і попит на них з часом лише зростає. Це й зрозуміло. ПВХ-системи характеризуються високими експлуатаційними властивостями за порівняно доступної ціни (як мінімум у 1,5-2 рази дешевше, ніж аналоги з металу та дерева). Пластикові профілі не піддаються руйнації та корозії, легко очищуються, вирізняються високою стійкістю до будь-яких атмосферних навантажень і не підтримують горіння. При цьому вони довговічні — спеціалісти стверджують, вікна з жорсткого ПВХ здатні зберігати свої властивості щонайменше протягом 30 років.

Теплоізоляційні якості вікна значною мірою визначаються кількістю камер у профілі — від двох до п’яти. Скільки камер повинен мати профіль на конкретному об’єкті, підкаже спеціаліст. Але як орієнтир можна сказати, що, наприклад, кияни навряд чи досягнуть бажаного комфорту з новими вікнами, якщо там виявиться менш ніж три камери у профілі.

Одним з основних елементів вікна є склопакет. Це виріб із двох або більше стекол, герметично з’єднаних одне з одним по контуру на строго визначеній відстані. Порожнини між склом звичайно заповнюють повітрям або інертним газом. Склопакети також бувають багатокамерними, і на їхній вибір впливають показники теплозахисту та звукоізоляції. Так, для південних регіонів достатньо буде однокамерного склопакета, для північних — із двома та більше камерами. Якщо ваше вікно виходять на тиху вулицю з невисокою інтенсивністю руху — підійде скло стандартної товщини, коли ж вікна дивляться на пожвавлену магістраль чи залізницю, буде потрібен спеціальний склопакет із тришаровим склом (триплексом), яке зменшує зовнішні шуми більш ніж у 10 разів.

До відносних новинок ринку можна віднести склопакети з енергозбережним склом, яке перешкоджає виходу тепла на вулицю, відбиваючи його назад у кімнату. З огляду на постійне зростання вартості енергоносіїв, спеціалісти пророкують таким виробам хороше майбутнє.

Елітні віконні системи передбачають також наявність самоочисного скла. Вони мають на поверхні спеціальне покриття, яке під дією ультрафіолетового випромінювання розкладає бруд, що потрапив на нього.

Сучасне обличчя ринку

За різними оцінками, приріст віконного ринку за рік становив 30—50%. Причому попит продовжує зростати, незважаючи на підвищення цін і нестабільність політичного становища.

На жаль, ситуація на ринку, який постійно зростає, лише заплутує споживача, і йому стає дуже непросто розібратися в різноманітності ринкових пропозицій. І коли імена великих «віконних» лідерів уже давно в усіх на слуху («Артек», «Євровікнобуд», «Квін Свіг», «Рехау», «Стерх», «Текко» тощо), то до дрібних новачків сумнівного походження, як правило, виникає багато запитань без відповідей. «Сірі» фірми як раптово з’являються, так само зненацька і зникають, встигаючи заморочити клієнтів низькою ціною й отримати швидкий прибуток. Виробники-дилетанти, ведучи агресивну політику, зазвичай витрачають мінімальні кошти на обладнання та персонал — грубо кажучи, роблять вікна наполовину на верстаті, наполовину вручну. Природно, про якісні матеріали, передові технології, та, відповідно, гарантії у співробітництві з такими моторними підприємцями годі й говорити. Через кілька місяців компанія-нелегал, швидше за все, згорне свою роботу, і вам навіть не буде кому пред’явити свої претензії.

Що ж стосується авторитетних ринкових довгожителів, то вони дорожать своєю репутацією, тому здійснюють ретельний контроль на всіх етапах виробництва й випускають продукцію тільки гарантованої якості. Перевірена часом фірма має імідж стабільно працюючого підприємства, і в списку її «заслуг», як правило, є знайомі та престижні об’єкти. Серед важливих критеріїв, які відрізняють передові компанії від решти, можна зазначити такі: постійна наявність товару на складі, оперативність обслуговування замовників і доставки товару, вміння подати будь-яку технологічну допомогу клієнтові тощо. Виграють сьогодні на ринку й ті, хто здатен запропонувати комплексні рішення — не лише вікна, а й москітні сітки, відливи, підвіконня, захисні ролети, жалюзі…

Пильнуй!

Заміна вікон — захід не щоденний, і економія тут недоречна. Якісне вікно — це насамперед здоров’я, а ставитися до свого здоров’я потрібно дуже бережно й уважно. Гарне вікно не повинне продуватися чи хитатися, воно герметичне й зручне в користуванні.

На жаль, визначити якість вікна за якимись візуальними характеристиками іноді вкрай непросто. Недоліки чи дефекти можуть бути сховані і проявитися лише в процесі експлуатації. Тому перед тим, як робити замовлення, бажано подивитися сертифікати походження тих комплектуючих, які використовуються під час виробництва вікна — технічну документацію на профіль, склопакет, фурнітуру тощо із зазначенням усіх потрібних даних (коефіцієнта опору теплопередачі, рівня звукоізоляції, результату пожежних випробувань тощо). Все це вам зобов’язані надати на першу вимогу.

Сучасне вікно то є складна конструкція, кожен елемент якої має відповідати іншим за якістю. Наприклад, можна замовити вікно з найдорожчого профілю, але, якщо в нього поставлять поганий склопакет чи слабку фурнітуру, через кілька років вікно втратить герметичність, і витрачені на нього кошти пропадуть. «Комплексна» якість звичайно підтверджується відповідною документацією.

Візуальний контроль якості вікон безпосередньо на об’єкті здійснюється клієнтом у такій хронології. Для початку слід перевірити, чи немає тріщин і подряпин на поверхні профілю. Виявивши дефекти, іноді можна домогтися і повної заміни вікна, але частіше проблема вирішується шляхом замазування вибоїн і подряпин за допомогою спеціального ремкомплекту. Далі бажано переконатися в тому, що всі зварювальні шви акуратно зачищено.

Що ж стосується монтажу, то його якість прямо впливає на експлуатаційні характеристики вікна. Найкраще вікно можна зіпсувати поганим встановленням, і воно не буде працювати на належному рівні, так само, як висококласно змонтоване «середнє» віконце може виявитися більш практичним. Після монтажу вікна обов’язково «протестуйте» фурнітуру — під час відкривання та закривання стулки вона не повинна скрипіти чи вільно хилитатися. Якісні ручки управляються легко і без сторонніх звуків, відкриваючи вікно, як правило, в трьох режимах — відчинення з відтуленням (горизонтальне положення ручки), відкидне відчинення (вертикальне положення ручки), щілинне провітрювання (положення ручки під кутом 45 ).

Зазвичай термін виготовлення середнього за обсягом замовлення (два-три вікна) становить 10—14 днів. Узимку ж вам встановлять вікна протягом тижня, бо кількість замовлень у холодний час різко падає, й очікувати своєї черги на встановлення доводиться недовго. Проте зимові «експерименти» з віконним отвором влаштовують далеко не всіх. Довгоочікуваний комфорт у квартирі настане лише після обробки укосів, через два-три дні. А доти неопрацьований монтажний шов не тільки псуватиме візуальне враження (шматки піни, що стирчать — видовище малоестетичне), але й пропускати холодне повітря з вулиці до приміщення.

Обробка укосів — цілком автономна процедура, вона потребує особливих навичок і досвіду. Тому під час вибору виконавців для цієї роботи краще звертатися не до універсальних спеціалістів, а до майстрів, які спеціалізується саме на таких роботах. Технологію обробки віконного периметра замовник обирає з огляду на свої дизайнерські смаки і фінансові можливості. Найдешевші, але при цьому найменш привабливі та найменш довговічні, — штукатурні укоси. Більш дорогими й акуратними вважаються гіпсокартонні укоси. А от новаторська обробка укосів із використанням пластикових сендвіч-панелей є не лише найбільш витратною, але й набагато ефективнішою як за дизайном, так і за експлуатаційними характеристиками.

Важливо пам’ятати, що впорядковувати потрібно не лише внутрішні, але й зовнішні укоси, інакше герметизація отвору згодом може порушитися.

Особливо актуальним питанням для замовника завжди є ціна готового рішення. Проте здебільшого визначення кінцевої суми замовлення має строго індивідуальний відтінок. Ціна залежить від конструктивних особливостей виробу (форма вікна, тип склопакета, кількість стулок, варіанти відчинення), кольорів профілю, наявності або відсутності додаткових комплектуючих і багатьох інших чинників. Обсяг замовлення також істотно впливає на ціновий результат — чим більше вікон ви замовляєте, тим вагомішою буде загальна знижка (в середньому близько 30%).

Як приклад, візьмемо дво­кімнатну квартиру з двома однаковими трисекційними вікнами розміром 1330 х 1890 см і однією світлопрозорою конструкцією, яка складається з вікна (1340 х 1170) та балконних дверей (2140 х 710). Якщо вибрати німецький ПВХ-профіль, двокамерний склопакет, а розрахованими на відчинення зробити лише центральні секції у двох однакових вікнах і балконних дверях у третій конструкції, сума замовлення, включаючи монтаж, становитиме мінімум 1100 у.о.

У солідніші суми обійдуться вам елітні системи — нестандартна конструкція вікна, оригінальний колір і ширина профілю, склопакет із поліпшеними технічними характеристиками тощо. Та й термін виконання таких моделей буде значно більшим порівняно з традиційними вік­нами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі