За роки незалежності Україна встановила світовий рекорд з падіння ВВП

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Економіст нагадав сумну статистику і дав песимістичний прогноз © ukraina-vpered.com
За останні чверть століття українська економіка скоротилася на третину. У всьому світі зросла майже в два рази.

За роки незалежності України її реальний ВВП скоротився на 35%. Згідно з даними Світового банку, це - найгірший результат у світі за останні 24 роки, пише в своїй статті для DT.UA доктор економічних наук Сергій Кораблін.

Як зазначає автор, із 166 країн, які мали й розкрили повну статистику ВВП за 1991–2014 рр., він знизився лише в п'яти випадках. Україна в цьому мартирологу випередила Молдову (-29%), Грузію (-15,4%), Зімбабве (-2,3%) і Центральноафриканську Республіку (-0,94%).

ВВП інших країн збільшився. Із мінімальним приростом у Барбадосі (8,9%) і Таджикистані (10,6%) і максимальним - у Китаї (ВВП зріс у 10 разів) і Екваторіальній Гвінеї (в 61 раз).

"Враховуючи вітчизняний інтерес до Гондурасу, можна зазначити, що його ВВП, на відміну від українського, за останні 24 роки не впав, а зріс - на 121%, перевищивши в 1,4 разу темп приросту світового ВВП (87,7%)", - пише економіст.

Як нагадує автор, вітчизняне виробництво "пішло на дно" у 90-ті. Через його щорічне стиснення у перші дев'ять років незалежності Україна втратила майже 60%. На його думку, від зазначеного шоку вітчизняна економіка, по суті, так і не оговталася. "Ні кількісно, ні якісно. Тому нинішня криза, початок якої зазвичай пов'язують із торішньою зміною політичної влади в Києві, - не більш ніж нове сповзання до дна економічної ями, в яку країна потрапила майже чверть століття тому.", - вважає він.

За 14 років, з 2000-го по 2013 р., вітчизняний ВВП збільшився на 69,8%. Це найгірший результат серед усіх республік колишнього Союзу. Після України мінімальний приріст ВВП показала Естонія (75,7%), а максимальний - Таджикистан (ВВП зріс у 2,9 рази), Туркменістан (3,1 рази) і Азербайджан (4,8 рази).

"За такої динаміки до моменту, коли вітчизняний ВВП досягне таки рівня 1990 р., Україна перебуватиме на богом забутому узбіччі світової економіки, далеко за своїми нинішніми сусідами, не будучи здатною розділити ні їхні успіхи, ні їхні плани, ні можливості", - упевнений доктор економічних наук.

Докладніше читайте в матеріалі Сергія Корабліна "Велика депресія. Україна" у свіжому номері "Дзеркала тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі