За оцінками МОЗ, для забезпечення всіх медиків засобами індивідуального захисту потрібно 2,4 млрд грн щомісяця

Поділитися
За оцінками МОЗ, для забезпечення всіх медиків засобами індивідуального захисту потрібно 2,4 млрд грн щомісяця © Корреспондент.net
Експерти вважають, що оцінки МОЗ завищені.

Для забезпечення засобами індивідуального захисту всіх медиків, які задіяні і можуть бути залучені до боротьби з COVID-19 в Україні необхідно 2,4 млрд грн у місяць. Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський з посиланням на розрахунки МОЗ, надані Кабміну для отримання коштів з Фонду протидії коронавирусу.

Наголошується, що кількість медичного персоналу, який зараз залучено до лікування хворих коронавірусом становить 6,7 тис осіб і 2,9 тис бригади фахівців екстреної медичної допомоги. При цьому, кількість осіб, які можуть бути задіяні в боротьбі з COVID-19 складає близько 50 тис.

У цих розрахунках зазначено, що місячна потреба в засобах індивідуального захисту у такому випадку складе 18,5 млн одиниць сумарною вартістю 2,4 млрд грн.

У МОЗ вважають, що на боротьбу з коронавірусом може бути залучено 10,7 тис лікарів, 24,3 тис осіб середнього медперсоналу і 14,6 тисяч чоловік - молодшого персоналу.

Сьогодні з пацієнтами з COVID-19 працює 1,1 тис лікарів, 1,9 тис медсестер, 1,5 тис осіб молодшого медперсоналу, а також 2,9 тис бригади фахівців екстреної медичної допомоги.

Кількість волонтерів та іншого персоналу, задіяного в боротьбі з COVID-19 складає 2 тис осіб.

У разі залучення всіх осіб, які можуть боротися з пандемією, потреба в респіраторах складе 1,3 млн штук на місяць.

Орієнтовна ціна одного респіратора - 100 грн, відповідно, приблизна сума, яка повинна бути витрачена на забезпечення їх цим видом захисту органів дихання на 30 днів становить 135,5 млн грн.

До того ж, медики потребують 7,3 млн одиниць медичних масок, вартість яких становить 73,1 млн грн з розрахунку 10 грн за штуку.

Медичний персонал також необхідно забезпечити 4,6 млн одиницями захисної одягу.

У розрахунках МОЗ вказано, що один костюм коштує орієнтовно 488 грн, тобто потрібно близько 2,2 млрд грн для того, щоб лікарі, які борються з коронавірусом, були забезпечені захисним одягом протягом одного місяця.

Крім того, у разі залучення всіх можливих медиків до боротьби з коронавірусом, потреба в засобах індивідуального захисту рук і очей складе 52 тисячі пар і 33,6 тис штук відповідно. При цьому, згідно з розрахунками МОЗ, орієнтовна ціна рукавичок становить 2,6 грн за пару, а очок - 80 грн за штуку. Загальна сума, необхідна на забезпечення захисту рук медперсоналу становить 13,5 млн грн, а око - 2,6 млн грн.

"Такі розрахунки є необґрунтовано завищеними, адже в той час, коли МОЗ закуповує костюми біозахисту з Китаю 488 грн за штуку, українські виробники пропонують такі костюми з 245 грн за штуку", - вважає Він.

Читайте також: Коронавірус втрачає свою силу, вважає топовий італійський лікар

Повідомлялося, що вимушена зупинка діяльності поставила багато підприємств на грань виживання, що позначилося на їх можливості виплачувати зарплати. Вони стали активніше накопичувати борги. При цьому борги із зарплати медикам за час карантину зросли на 54%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі