З вересня в ЄС відмовляються від звичайних лампочок - Економіка - dt.ua

З вересня в ЄС відмовляються від звичайних лампочок

9 вересня, 2011, 13:07 Роздрукувати Випуск №32, 9 вересня-16 вересня

З 1 вересня лампи розжарювання на 60 Вт поступово зникатимуть з полиць магазинів у країнах Європейського Союзу. Причина — заборона законодавством ЄС цього типу ламп.

© kapalignconsulting.com

«Лампа Едісона, яка виробляла світло протягом більш як сто років... споживає дуже багато енергії для того світла, яке виробляє. Нові лампи, що виробляють таку кількість світла, чи то енергозберігаючі, чи то компактні люмінесцентні, зберігають на майже 80% більше енергії порівняно з лампами в стилі Едісона, а тривалість їх роботи до десяти разів більша», — зазначив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер. Про це повідомляє «Українська енергетика», посилаючись на The Malta Independent Online.

Замінивши всі лампочки, середнє домогосподарство може легко заощадити 50 євро на рік у рахунку за електроенергію, а в межах усього ЄС економія може досягти річної генерації десяти електростанцій та 15 тонн викидів вуглекислого газу щороку, такий само ефект можна отримати, прибравши 7 млн. автомобілів з доріг. Саме так змалював вигоди відмови від звичайних ламп єврокомісар.

Європа просто не може собі дозволити марнувати енергію, зауважив Г.Еттінгер. Енерго­ефек­тивність — це один з найефективніших шляхів підвищити безпеку поставок енергії. «Якщо ми споживаємо менше енергії, то менше залежимо від імпорту», — заявив він.

Гюнтер Еттінгер визнав, що зважаючи на те, як усе складається на нинішній момент, Євросоюз зможе досягнути тільки 10% енергоефективності в 2020 році, тобто половини мети. Саме тому, за його словами, Єврокомісія в червні запропонувала ініціативи, що виходять далеко за межі приватних домогосподарств і охоплюють державні адміністрації, енергетичні компанії та промисловість. Він навів цифри, згідно з якими майже 40% усієї енергії, що споживає ЄС, використовується в приватних і державних будівлях для освітлення і роботи електричних приладів, але найбільше — для опалення (67%). За його словами, рішенням тут є гарна ізоляція і ремонт.

«Лише комбіновані ефекти від повної імплементації існуючих та нових заходів, запропонованих у Плані з енергоефективності та Директиві із заощадження енергії, змінять наше повсякденне життя та мають потенціал генерувати фінансові заощадження до 1000 євро на домогосподарство щороку, поліпшити промислову конкурентоспроможність Європи, створити до двох мільйонів робочих місць і зменшити щорічні викиди на 740 тонн», — заявив Гюнтер Еттінгер.

Єврокомісар назвав заощадження енергії світовим феноменом. За його словами, звичайні лампи вже заборонено в США, Австралії, Канаді та Південній Кореї, а Китай, Індія та Росія мають намір це зробити.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво