З лютого життя українців знов подорожчає

Поділитися
© ZN.UA

Зокрема, на 30% зростає вартість електроенергії для населення, що споживає на місяць понад 150 кіловат годин. Також будуть збільшені тарифи на водопостачання до 15%.

У Києві, до того ж, майже на третину дорожчає централізоване опалення і гаряче водопостачання.

Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь назвав лютневе підвищення тарифів на комунальні послуги невідворотним і таким, що затримувалося з політичних причин.

При цьому Жолудь вважає, що поліпшення якості комунальних послуг очікувати не варто.

Зростання ціни газу восени, нагадує економіст, зачепило й підприємства теплокомуненерго.

Нині їм потрібні додаткові кошти, аби забезпечити свою діяльність.

Відповідно, вони не матимуть резерву для покращення послуг населенню.

«Ми будемо платити дорожче, але за послуги приблизно тієї самої якості. Питання навіть у тому, щоб не зменшувати якість тих послуг, які ми на сьогодні вже маємо», - каже Жолудь.

Однак, за його підрахунками, вартість комунальних послуг не перевищить 15% від середньостатистичного українського сімейного бюджету.

Утім подорожчання комунальних послуг - це одна річ.

З 1 лютого Росія збільшує експортне мито на нафту від 317,5 до 346,6 долара за тонну.

За оцінками Жолудя, усі видатки, пов'язані зі збільшенням експортного мита та ціни нафти, в кінцевому рахунку знову будуть перекладені на споживачів і відіб'ються на цінах дизпалива й бензину.

Своєю чергою, це збільшить транспортні видатки на перевезення товарів та харчів, і неодмінно призведе до їхнього подорожчання.

Зазвичай подорожчання складає близько третини від суми зростання ціни палива.

У свою чергу, як передає кореспондент DT.UA жителі Бердянська Запорізької області з 1 лютого будуть платити за опалення на 10% більше. Таке рішення прийняв виконком міської ради, яким схвалено у січні двоставковий тариф на послуги з опалення, що надаються населенню ЗАТ «Бердянське підприємство теплових мереж».

Щомісячна абонентська плата тепер становить 2,24 гривні за квадратний метр житлоплощі. Окрім того, в опалювальний період жителі міста будуть платити 4,73 гривні за квадратний метр за відсутності лічильника теплової енергії або 174,2 гривні за гігакалорію в будинках із лічильниками.

Ведення нових тарифів, за словами голови правління ЗАТ «Бердянське підприємство теплових мереж» Миколи Омельченка, дозволить міському бюджету отримати 8 мільйонів гривень дотації в рахунок компенсації боргу за спожитий у минулому році газ і ще близько 6 мільйонів - за газ, спожитий у цьому році до підвищення тарифів

За матеріалами Deutsche Welle

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі