З контрабандою необхідно боротися комплексно — експерти - Економіка - dt.ua

З контрабандою необхідно боротися комплексно — експерти

14 вересня, 2019, 12:10 Роздрукувати

Одна з прогалин — право суб'єктів спрощеної системи оподаткування реалізовувати товари без всякої первинної документації на них.

© politica-ua.com

Одвічне питання — "Боротися з контрабандою на кордоні чи в кінцевих продажах?" — в принципі спочатку неправильне. Підхід до вирішення повинен бути комплексним — враховуючи значущість проблеми, кількість схем, винайдених тіньовим бізнесом, і де "зеленка", тобто нелегальне переміщення товарів поза пунктами пропуску, вже програє більш витонченим способам учасників великої "сірого шляху".

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Сергій Следзь і Артур Федорчук. Проблема, на думку незалежної групи макроекономічного аналізу і прогнозування Ukraine Economic Outlook, криється в двох площинах. У першій — прогалини в законодавстві, які формують проблему відсутності інструментів боротьби з порушенням митних правил та недотримання норм чинного законодавства, інакше кажучи — корупція на митниці і в прикордонній службі. В іншій площині — прогалини на внутрішньому ринку, що дають життя контрабандним схемам у вигляді продажу і доступу до кінцевого споживача.

"Одна з таких прогалин — це право суб'єктів спрощеної системи оподаткування реалізовувати товари без всякої первинної документації на них. Тобто без документів, що пояснюють походження товарів", — зазначають експерти.

Детальніше про проблеми спрощеної системи оподаткування читайте у статті Сергія Следзя і Артура Федорчука "Зберегти спрощену систему оподаткування: шахматка для влади, або Як пішакам перемогти короля" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >